Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje na měsíc březen jedenáctý ročník propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů. Cílem této akce je propojit čtenáře, organizace a instituce zabývající se psaným slovem, četbou a čtenářstvím ke společné mediální kampani a dát o sobě vědět.

V roce 2020 oslavujeme 430. výročí narození Jana Amose Komenského. V letech 2020 až 2022 připomene osobnost Učitele národů řada akcí. Jádro oslav je tvořeno aktivitami paměťových institucí, které připravují výstavy, expozice a akce pro veřejnost. Výročí doprovází kampaň Komenský do třídy, která má za cíl zapojit do oslav žáky škol po celé republice. Více ZDE

V průběhu března 2020 budou vybráni Čtenáři roku – učitelky/učitelé se zajímavým „čtenářským příběhem“ nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v přímém přenosu České televize při předávání cen Magnesia Litera 2020.

V rámci akce Březen – měsíc čtenářů se také bude slavit Den učitelů. Celosvětově připadá až 5. října, ale v České republice připadá na 28. března, kdy si připomínáme výročí narození Jana Ámose Komenského. A den předtím se uskuteční už dvacátý ročník propagační akce Noc s Andersenem. Seznam přihlášených knihoven a více o akci Březen – měsíc čtenářů najdete ZDE.


Share on Myspace