Kultura

Zemřel historik umění Vojtěch Lahoda, autor mnoha monografií českých malířů

Zemřel historik umění Vojtěch Lahoda, autor mnoha monografií českých malířů

Středa, 20 Březen 2019 06:28 red

V pondělí 18. března zemřel ve věku 63 let historik umění a bývalý ředitel Ústavu dějin umění AV ČR prof. PhDr. Vojtěch Lahoda, CSc.

Jiří Hanke vystavuje fotografie mapující život v dělnickém Kladně

Jiří Hanke vystavuje fotografie mapující život v dělnickém Kladně

Úterý, 19 Březen 2019 16:37 Josef Moucha, red

Výstava fotografa Jiřího Hankeho nazvaná Fotografie 1973–2018 začala 19. března v pražském Domě fotografie. Hlavním tématem jeho tvorby je život lidí v Kladně, který byl dlouhá léta spjat s těžkým průmyslem.

Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova převezme Josef Somr

Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova převezme Josef Somr

Úterý, 19 Březen 2019 14:02 red

Asociace vydavatelů audioknih sdružující nejvýznamnější české vydavatele mluveného slova (AVA) oznámila, že letos udělí zvláštní Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova herci Josefu Somrovi. Současně odstartovala hlasování veřejnosti o Ceně posluchačů.

Jiří Mádl poprvé v detektivce. Robert Sedláček natáčí Sever

Jiří Mádl poprvé v detektivce. Robert Sedláček natáčí Sever

Úterý, 19 Březen 2019 11:57 red

Most!, Rapl, Svět pod hlavou. Zatímco Česká televize se s novou minisérií Sever vrací do severočeského kraje, režisér Robert Sedláček se po úspěšném Janu Palachovi opět věnuje televizní tvorbě. A ani tentokrát divák nepřijde o psychologickou rovinu příběhu. Hlavní roli, a zároveň svou první kriminální, ztvárňuje Jiří Mádl. Po jeho boku se objeví třeba Petra Špalková, Taťjana Medvecká, Martin Myšička nebo Štěpán Benoni. Filmaři jsou za polovinou natáčecího plánu, poslední klapka Severu padne na začátku května.

Hru Tankreda Dorsta o lásce a manipulaci uvede Klicperovo divadlo

Pondělí, 18 Březen 2019 18:42 red

Jako pátou premiéru letošní sezony uvede Klicperovo divadlo ve Studiu Beseda drásavý milostný příběh Tankreda Dorsta Fernando Krapp mi napsal dopis. Režie se ujal Jan Holec.

Divadelní ceny získalo Divadlo pod Palmovkou i Acherův Sternenhoch

Pondělí, 18 Březen 2019 10:34 red

Pražské Divadlo pod Palmovkou se stalo divadlem roku podle Cen divadelní kritiky za rok 2018. Zároveň vyhrálo i kategorii Inscenace roku za Shakespearovu hru Něco za něco. Opera Národního divadla si odnesla vítězství v kategorii Hudba roku 2018 za původní operu Ivana Achera Sternenhoch.

O krásách bezpilotního bombardování

Neděle, 17 Březen 2019 19:26 red

Mladý divadelní soubor 11:55 (zapětdvanáct) představí první letošní premiéru pojmenovanou O krásách bezpilotního bombardování na scéně pražského divadla NoD v pátek 29. března.

Krása knižních vazeb Vladimíra Werla

Sobota, 16 Březen 2019 14:37 Jan Dočekal

Krása knihy má zpravidla dva rozměry, slovesný a typografický, je-li ilustrovaná, pak ještě rozměr třetí. Výjimečně přibývá ještě rozměr čtvrtý, umělecká knižní vazba.

Cestovatel Přibáň dokončil poslední film o cestě s trabanty kolem světa

Sobota, 16 Březen 2019 12:44 red

Poslední výprava jednoho z nejznámějších českých cestovatelů Dana Přibáně nazvaná Trabantem tam a zase zpátky po dvanácti letech uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty. Během divoké jízdy putuje osmičlenná smečka mužů z jižní Indie přes Nepál, Pákistán, Čínu, Kyrgyzstán do Uzbekistánu a odtud přes Rusko, Ukrajinu až k triumfálnímu návratu na Slovensko a do Česka. Do kin snímek vstupuje 11. dubna.

strana 1 z 579

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB