Česká televize bude příští rok mimo jiné vysílat historickou minisérii Kateřina Veliká s oscarovou herečkou Helen Mirrenovou, kriminální seriál Přiznání s Martinem Freemanem i oceňované drama Patrick Melrose s Benedictem Cumberbatchem v hlavní roli.

Kromě současné zahraniční produkce nakoupila Česká televize na mezinárodním veletrhu v Cannes i nové filmy a dokumenty. „Z nabídky britských vysílatelů jsme si vybrali třeba šestidílné krimi Přiznání natočené podle skutečných událostí, třináctou řadu příběhů oblíbeného torontského vyšetřovatele Murdocha nebo seriál vyznačující se atmosférou šedesátých let a noblesním prostředím Oxfordu, Detektiv Endeavour Morse,“ říká ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Diváci uvidí i čtyřdílný projekt Kateřina Veliká z carského dvora osmnáctého století s Helen Mirrenovou v titulní roli, dvě řady temného finského krimi Desatero hříchů nebo úspěšnou pětidílnou minisérii o zhýralé britské smetánce Patrick Melrose s Benedictem Cumberbatchem, který za hlavní roli obdržel nominaci na Zlatý glóbus. Z Británie putuje do Česka také televizní snímek nazvaný Brexit a nové řady seriálů Durrellovi a Luther.

Do kriminálního podsvětí zavede diváky nová řada mafiánské ságy Gomora, přímo do nitra sicilské mafie pak dvoudílný dokument Cosa Nostra. Příznivce historie potěší minisérie Atlantic Crossing o norské korunní princezně Martě a americkém prezidentovi Rooseveltovi nebo dokumentární počin Nikdy nezestárnou oscarového filmaře Petera Jacksona s digitálně restaurovanými a realisticky kolorovanými záběry z první světové války.

Hudební rozhledy doplní třeba dokument David Bowie: Cesta za slávou, čtyřdílný Punk i příběh dnes už legendárního prostoru, ve kterém začínali Beatles – The Cavern Club. Oblíbené cestopisné dokumenty tentokrát zavedou diváky do Velké Británie, do Patagonie, na Papuu Novou Guineu, Jávu či na Mauricius.

 


Share on Myspace

Kultura


 

LtN202002

 

Aktuální číslo vyšlo 30.1.2020
Příští číslo vyjde 27.2.2020