Svou 137. sezonu zahájí Národní divadlo v úterý 3. září v 15 hodin již tradičně odpoledním happeningem na náměstí Václava Havla. Letošní program s názvem ND fest bude přehlídkou hudebních skupin, v nichž působí umělci ze všech souborů ND.

Odpoledne nejprve otevřou Buchty a loutky svou pohádkou Neposlušná kůzlátka. Následovat bude vystoupení kapely HORNY BACH, v níž se představí členové Baletu ND – Kristina Kornová, Morgane Lanoue, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Matěj Šust. Uvedou mimo jiné své skladby Horny Bach z ND strach, Looper, Love Song.

Následovat bude vystoupení operní skupiny Il Bohemo, kterou tvoří Igor Loškár, Zdeněk Plech, Barbora Řeháčková a Pavel Švingr. Zpívat budou třeba skladbu Skyfall od Adele nebo Vrať se mi zpět (I believe in you) zpěvačky Céline Dion.

Závěr odpoledne bude patřit brněnské skupině Golden Delicous, s níž jako speciální hosté vystoupí herci Činohry ND Veronika Lazorčáková, Anna Fialová a Radúz Mácha.

Moderátor Filip Rajmont v průběhu akce vyzpovídá ředitele ND a umělecké šéfy jednotlivých souborů, kteří prozradí, nač se diváci mohou v nadcházející sezoně těšit.

Během odpoledne budou také probíhat tvůrčí dílny pro děti v rámci ND+, roztočí se kolo štěstí, připraveno bude občerstvení i opékání buřtů. Socha na piazzetě se dočká nového kostýmu – tentokrát se promění v Carmen.

V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v prostorách Nové scény ND.


Share on Myspace