Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odhalí program 87. koncertní sezóny prostřednictvím on-line pořadu FOK On speciál. Ten poběží v pondělí 31. května na Facebooku a YouTube FOK. Hosty dramaturga Martina Rudovského budou ředitel FOK Daniel Sobotka a šéfdirigent Pražských symfoniků Tomáš Brauner. Nebude chybět ani hudba.

S ohledem na situaci i jako symbolické zakončení on-line programů v době pandemie bude sezóna 2021/2022 představena v online pořadu FOK On, který Pražští symfonikové vysílali pravidelně od dubna 2020.

„Přemýšleli jsme, jakým způsobem letos zveřejnit novou sezónu, a nakonec jsme usoudili, že to ještě jednou, snad už naposledy, uděláme on-line. Nejen kvůli bezpečnostním opatřením, ale také proto, že oslovíme kromě novinářů i veřejnost. Zároveň se nám zdálo příznačné zvolit formát pořadu FOK On, se kterým se naši příznivci setkávali po celou dobu pandemie, když nebylo možné hrát naživo. Chceme tímto posledním on-line pořadem symbolicky nechat celou tu podivnou dobu za sebou a s optimismem se těšit na novou sezónu, ve které se už všichni setkáme osobně,“ řekl ředitel FOK Daniel Sobotka.  

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již dříve oznámil, že se v dramaturgii zaměřil hlavně na domácí hudebníky a ansámbly, což je gestem podpory umělcům po více než roční pauze. Celkem jedenáct abonentních cyklů opět nabídne bohatou škálu hudebních zážitků od orchestrálních koncertů přes ty komorní až po program pro děti.

Pořad FOK On speciál poběží na Facebooku a YouTube Pražských symfoniků v pondělí 31. května v 18:15 a bude i poté ke zhlédnutí.


Share on Myspace