V průběhu července a srpna představí šestý ročník filmové přehlídky Das Sommerkino pětadvacet snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska, které získaly řadu mezinárodních prestižních ocenění a nabízejí aktuální témata, pohledy do nedávné minulosti i vzdálené historie. Na své si přijdou i milovníci výtvarného umění či architektury.

Na přehlídce bude například promítán film Jerichow, volná adaptace románu Pošťák zvoní vždycky dvakrát od předního německého režiséra Christiana Petzolda. Druhým slavným německým režisérem, jehož hned tři filmy přehlídka nabídne, je Fatih Akin. Diváci se mohou těšit na nekompromisní drama Proti zdi, které získalo Evropskou filmovou cenu, turbulentní komedii Soul Kitchen a historický snímek Šrám.

Na programu je i film Za hranicí ticha oscarové režisérky Caroline Link, psychologický snímek Půlnoční běžec režiséra Hannese Baumgartnera, komedie Andrease Schmieda Love Machine, dokument o brněnské vile Tugendhat nebo film Goya.

V hlavním městě proběhnou filmové projekce Das Sommerkino vždy v úterý a ve čtvrtek v Kině Pláž v Holešovickém přístavišti (červenec/srpen), ve Stromovce v Containallu (červenec) a na zahradě dejvické Klubovny (srpen). Brněnské Das Sommerkino se koná v Letním kině Brno-střed.

Všechny filmy budou uvedeny v původním znění s českými a případně i anglickými titulky. Vstup na všechny pražské projekce je volný. V Brně zaplatí diváci symbolické vstupné 50 Kč. Program a další informace jsou k dispozici na webu festivalu či jeho facebookové stránce.


Share on Myspace