Pátý ročník Marienbad Film Festivalu zahájila s úderem půlnoci 11. května projekce snímku Loni v Marienbadu na hlavní mariánskolázeňské kolonádě. Vzhledem k neustále se proměňující situaci se organizátoři rozhodli obohatit letošní festivalový program jednorázovými projekcemi v průběhu letních měsíců s řadou dalších paralelních projekcí.

„Z podstaty financování je Marienbad Film Festival médiem veřejné služby. Pokud má nejlépe sloužit veřejnosti, usoudili jsme, že je především potřeba pohotově reagovat na stále se proměňující situaci a usilovat o co největší bezpečí publika,“ říká ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová. „Marienbad Film Festival je mezinárodním festivalem experimentální povahy. Ať se tedy experiment stane dalším nástrojem pro vypořádání se s nouzovým stavem.“

Kolonáda Ferdinandova pramene se v sobotu 23. května promění ve venkovní kino a po západu slunce promítne v řadě druhý festivalový snímek Bohdana Karáska Karel, já a ty. Program festivalu bude pravidelně aktualizován na internetových stránkách festivalu

„Budeme usilovat, aby vrchol festivalu proběhl v ohlášeném termínu festivalu 27. až 30. srpna. Věříme, že se nám podaří naplnit původní záměr a uskuteční se v plánované podobě s ohledem na platná nařízení a bezpečnost návštěvníků, “ dodává ředitelka festivalu.

Marienbad Film Festival vznikl v roce 2016 jako soutěžní přehlídka experimentálního filmu. Vzhledem k výjimečné situaci v letošním roce adaptoval svůj provoz a ze čtyřdenní intenzivní přehlídky se proměnil v celosezónní událost s jednotlivými filmovými projekcemi.


Share on Myspace