Dne 24. února svolal v Pekingu tiskovou konferenci společný tým odborníků Číny a WHO pro prevenci a kontrolu epidemii způsobeným novým typem koronaviru. V uplynulých devěti dnech provedlo inspekci v Pekingu, Guangdongu, Sichuanu a Wu-chanu 25 odborníků z Číny i zahraničí.

Bruce Aylward, šéf inspekčního týmu a hlavní poradce generálního ředitele Světové zdravotnické organizace (WHO) téhož dne na tiskové konferenci uvedl, že Čína přijala nejefektivnější, nejflexibilnější a nejaktivnější opatření pro prevenci a kontrolu šíření epidemie nového viru.

Po důkladné inspekci a analýze z různých perspektiv u případů nákazy se společný tým odborníků domnívá, že opatření přijatá Čínou nepochybně změnily křivku této rychle rostoucí a potenciálně smrtelné choroby.

Aylward se vyslovil v tom smyslu, že opatření v Číně skvěle využívají synergických efektů. Například velké nemocnice přemísťují lůžka tak, aby bylo možné léčit více pacientů nakažených novým koronavirem. A současně se mnoho běžných ambulantních konzultací začalo řešit prostřednictvím on-line služby.

„Nacházíme se v kritickém a nebezpečném období a stále existuje riziko, že se tento nový patogen rozšíří celosvětově. Doufáme, pomůžeme světu prostřednictvím tvrdé a pečlivé práce společného inspekčního týmu odborníků. Když se podíváme na mimořádné úspěchy Číny, nejedná se o poctu Číně, ale o popis skutečnosti,“ uvedl Aylward.

„Čelíme-li neznámému viru, mohou někteří lidé upadnout do zoufalství a mít pocit, že všechno může být ponecháno na osudu, ale Čína přijala rozhodný přístup. Chceme říct světu: udělejte to prosím jako Čína, můžete tím zachránit životy,“ dodal Aylward.


Share on Myspace

Vážené čtenářky,vážení čtenáři,

v souvislosti s uzavřením řady prodejen s  Literárními novinami vám nabízíme následující službu:

předplaťte si Literárky na dva měsíce
za 118,-Kč a dostanete je přímo do poštovní schránky.

Objednat si je můžete buď

e-mailem: predplatne@literarky.cz  nebo

telefonicky: 800 300 302 (bezplatná linka)

Dále nabízíme kompletní Literární noviny v elektronické podobě na alza.cz

redakce

 

LtN202004

 

Aktuální číslo vyšlo 26.3.2020
Příští číslo vyjde 30.4.2020