Jsme dva bratři z Íránu. Jmenuji se Majid a moje čínské jméno je Ma Jili. A já jsem Massoud, moje čínské jméno je Ma Xingfu.

Přijeli jsme sem na konci roku 2008. Nyní jsme v Pekingu déle než deset let. Nejdříve jsme sem přijeli studovat a pak jsme zde našli práci. A naše rodina tady žijí, naše děti tady chodí do školy.

My oba jsme získali magisterský titul v Íránu a pak jsme přijeli do Univerzity Tsinghua v Pekingu, abychom pokračovali v doktorském studiu. Když jsme v Pekingu, cítili jsme, že Peking je velmi velké, ale klidné město.

Teherán není malé město, žije v něm spousta lidí, ale když jsme přijeli do Pekingu, viděli jsem opravdu velké město.

Je také jiný důvod, proč nás přilákal Peking, je fakt, že některé životní styly a návyky Íránců a Číňanů se mohou trochu lišit od lidí ze západních zemí. Na tomto místě se můžeme cítit pohodlněji. Proto jsme si vybrali Peking.

V Pekingu máme dvě společnosti, jedna je obchodní a druhá kulturní.

Často zveme naše přátele, aby šli do jednoho parku v Pekingu, ve kterém je íránská zahrada, kterou jsme sami navrhli a postavili. Nyní se toto místo stalo nejoblíbenější destinací pro Íránce žijící v Pekingu.

Peking má velkou nabídku v oblasti cestovního ruchu a zábavy. I v podnikání a ekonomice existuje mnoho velkých příležitostí. Kulturní rozvoj získal podporu místních úřadů, takže je Peking velmi ideální místo pro rozvoj zmíněných odvětví v oblasti cestovního ruchu a kultury.

Udělali jsme spoustu výstav v jiných městech, ale v každém případě je Peking stále nejlepší.


Share on Myspace