V neděli 16. října dopoledne byl v Lidovém paláci v Pekingu zahájen 20. národní sjezd Komunistické strany Číny. Xi Jinping (Si Ťin-pching) jménem 19. ústředního výboru Komunistické strany Číny přednesl zprávu, ve které zdůraznil: „Jednota je síla a může vést k vítězství. Abychom vybudovali moderní socialistickou zemi, musíme dát na tvůrčí sílu stovek milionů lidí. Musíme vždy sdílet stejný osud a spojit srdce všech lidí.

Delegáti se shodli, že trváním na tom, že vše je pro lidi, bude strana schopna překonat jakékoli potíže, postupovat vpřed a být neporazitelná. „Lidé jako klíčové a často používané slovo plně demonstruje naše pocity,“ řekl Pei Chunliang, tajemník stranické pobočky vesnice Peizhai ve čtvrti Zhangcun ve městě Huixian v provincii Henan. „Tváří v tvář náhlé koronavirové epidemii maximalizujeme ochranu životů,“ dodal.

„Po neustálém boji se splnil tisíciletý sen čínského národa o vybudování blahobyté společnosti a byla vyhrána největší bitva o zmírnění chudoby v historii lidstva. Komunisté budou tvrdě pracovat na zajištění vzdělání pro mladé, zvýšení příjmů obyčejných lidí, zlepšování péče o nemocné a o seniory,“ zaznělo na sjezdu.

Dálnice z Shiqian do Yuping v provincii Guizho. Foto: Agentura Nová ČínaYang Yi, ředitel organizace Lidová participace a podpora právního státu Divize soudního úřadu města Chongqing(Čchung-čching), k tomu řekl: „Strana sjednocuje. Základním cílem je umožnit lidem žít dobrý život, bez ohledu na to, jak velkým výzvám a tlakům čelí, bez ohledu na to, kolik obětí a nákladů zaplatí. To se nikdy nezmění.“

Generální tajemník Xi Jinping ve své zprávě zdůraznil: „Prospěch lidí je základním požadavkem pro vládnutí. Musíme neustále realizovat jejich touhy po lepším životě.“ To se má týkat zaměstnání, vzdělání, lékařské péče, důchodů i sociálního zabezpečení. Zpráva v tomto ohledu zavádí řadu nových opatření.

„Zpráva nás povzbuzuje, abychom vždy brali do úvahy životy, práci a bezpečnosti lidí. Musíme rozhodně řešit praktické problémy, o které se obyčejní lidé zajímají. Budeme se snažit, aby masy viděly změny a získaly výhody,“ řekl Kang Kuanjun, tajemník stranické pobočky vesnice Fuwan v čtvrti Anhe v okresu Shangyou v provincii Jiangxi.

Stěna složená ze 302 fotografií v centrální části výstavního centra Pekingu s tématem úspěchů v „Nové éře“. Foto: Agentura GuangmingKdyž v roce 2020 zuřila koronavirová epidemie, desetitisíce stavebních dělníků ve Wu-chanu pracovaly na směny 24 hodin denně a postavily nemocnici Huoshenshan za 10 dní. „Naše strana se úzce spoléhala na lidi, překračovala jednu překážku za druhou a vyhrávala jedno vítězství za druhým,“ řekl na sjezdu její stavitel Xiao Shuai z Čínského úřadu pro konstrukce.

Delegáti se shodli, že pod vedením Ústředního výboru KSČ v čele Xi Jinpingem budou sdílet společný osud s lidmi a napíšou novou kapitolu o socialismu s čínskými rysy.


Share on Myspace