V pondělí 5. září skončil v Pekingu Čínský mezinárodní veletrh obchodu se službami (CIFTIS) 2022, který začal minulou středu. Údaje z čínského ministerstva obchodu ukázaly, že se do šestidenního veletrhu zapojilo více než 2 400 podniků. V jeho rámci se konaly stovky akcí.

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) zaslal veletrhu blahopřejný dopis, ve kterém zdůraznil, že „společně prosazujeme otevřenou ekonomiku a sdílené služby a dodáváme impulz oživení a rozvoji světové ekonomiky“. V současné složité domácí a mezinárodní situaci Čína využívá CIFTIS jako platformu k tomu, aby světu prezentovala svůj návrh inkluzivity, společné prosperity a oboustranně výhodné spolupráce.

Během veletrhu CIFTIS 2022 v parku Shougang v Pekingu se konala výstava o charakteristické kultuře zemí podél „Pásma a stezky“. Foto: XinhuaVýstava o ploše 152 tisíc metrů čtverečních, 128 tematických fór, 65 propagačních a dalších aktivit, více než 2 400 off-line vystavovatelů, přes 7 800 on-line vystavovatelů a více než 250 tisíc návštěvníků. Zmíněná čísla jsou svědkem úspěchu letošního veletrhu. K vidění byly hlavní velké letadlo C919, úspěch v oblasti jaderné energetiky „Guohe č. 1“ či model plně automatizovaného přístaviště Nansha. Více než 60 podniků a institucí uvedlo přes 100 nových produktů v oblasti umělé intelligence, finančních technologií a dalších oblastí IT.

Model letadla C919 v Národním konferenčním centru. Foto: XinhuaVe výstavní oblasti veletrhu v parku Shougang zaujala především zážitková hala Metaverse. Návštěvníci si mohli vyzkoušet například 360stupňovou projekci v prostředí olejomalby či si zasoutěžit ve virtuální fotbalové hře. Nové digitální technologie odrážejí pulz globální digitální ekonomiky a přinášejí příležitosti pro obnovu světové ekonomiky po epidemii.

Metaverzní ukázka kolaborativního malování prostřednictvím zařízení VR. Foto: XinhuaLetošní veletrh CIFTIS překonal dopad epidemie a dalších nepříznivých faktorů a proběhl úspěšně podle plánu. Počet zúčastněných společností, rozsah transakcí a počet návštěvníků přesáhly předchozí úroveň a poskytly všem účastníkům obrovskou tržní příležitost.


Share on Myspace