Zhang Juanjuan, dívka z národnostní menšiny Miao, která žije v ulici Xihang v zóně hospodářského a technologického rozvoje města Anshun v provincii Guizhou, se narodila v roce 1995. Vzhledem k tomu, že její babička i matka jsou odbornice na batikování, má o ně od mládí také velký zájem.

Zhang Juanjuan, která studovala v jiném městě, se po promoci vrátila do svého rodného města. Začala se od matky učit dovednosti národnostní menšiny Miao týkající se batikování. Zaregistrovala si dílnu svých rodičů na více než deset let jako podnik zabývající se batikovaným uměním a založila batikované zážitkové studio. Čas od času take pořádá školení pro vesničany, aby je zdarma naučila batikovým dovednostem a pomohla jim tak zvýšit jejich příjem.

Zhang Juanjuan kreslí voskové otisky v batikovacích zážitkovém studiu. Zdroj: Agentura Xinhua.Po několika letech Zhang Juanjuan zjistila, že stále existuje mnoho oblastí ke zlepšení v aplikování tradiční batiky na různé produkty. Spolu s přáteli navrhla praktické, ekologické a módní batikované výrobky, jako jsou oblečení a kabelky.

Zhang Juanjuan představila ve svém studiu batikované kulturní a kreativní produkty. Zdroj: Agentura Xinhua.Zhang Juanjuan doufá, že prostřednictvím on-line platformy umožní více lidem poznat batiku národnostní menšiny Miao.

Zhang Juanjuan (zleva) instruuje příbuzné a přátele, aby kreslili voskové otisky v batikovacím studiu. Zdroj: Agentura Xinhua.


Share on Myspace