Komedie Divadla Tramtarie, nové stand-up výstupy Herci Na ležáka, derniéra Anny Kareniny, pohádky nebo koncert Anety Langerové, to všechno je na programu letošního Olomouckého „nejen“ shakespearovského léta, které vypukne ve čtvrtek 8. srpna a potrvá celých 11 dnů na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci.

Open-air festival pořádá už počtvrté v Olomouci Divadlo Tramtarie, které na něm uvede šest svých inscenací pro dospělé a dvě pohádky pro děti. Nebude chybět ani společný projekt Divadla Tramtarie a Moravského divadla Herci Na ležáka. Novinkou je vystoupení hosta, kterým je zpěvačka Aneta Langerová se smyčcovým triem.  

Na programu open-air festivalu se objeví jako každý rok Kabaret nahatý Shakespeare, který celý festival zahajuje. Stejně jako loni zahraje Tramtarie také letní komedii Po stopách něžného muže. Vůbec poprvé bude uvedena komedie Sex zadarmo nedostaneš nebo černá komedie Děkujeme, že zde kouříte! Pouze na festivalu budou mít diváci možnost zhlédnout obnovenou premiéru komedie Druhý život Veroniky. Derniéru čeká klasický titul na repertoáru Tramtarie, adaptaci světového románu Anna Karenina v režii Vladislava Kracíka.

V programu festivalu jsou i pohádky pro děti: O popleteném kouzelníkovi a O pračlovíčkovi. Vstup na pohádky je zdarma. Více se dozvíte ZDE


Share on Myspace