Český rozhlas uvedl na začátku září desetidílný podcast Filtr zaměřený na cílovou skupinu teenagerů ve věku 12 až 15 let. Na základě kladných ohlasů přidá do konce roku ještě pět dílů, v nichž posluchačům nabídne další témata ze světa médií a sociálních sítí. Nová jedenáctá epizoda bude posluchačům k dispozici na audioportále mujRozhlas v pondělí 23. listopadu.

Novými epizodami i doprovodnými rozhovory s odborníky bude opět provázet opět Lukáš „Lukefry“ Fritscher. „Velmi nás těší dosavadní poslechovost Filtru i reakce posluchačů na jednotlivé díly. Zejména proto, že v Českém rozhlase jde o první podcast, který jsme zveřejnili pro tuto věkovou skupinu. V době, kdy se teenageři učí z domova, je Filtr může nejen bavit, ale lze jej výborně využít i pro distanční online výuku, například v hodinách občanské či mediální výchovy,“ uvedla vedoucí projektu Filtr a šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

Podle editora Filtru Lukáše Sapíka bylo už během psaní scénářů k prvním dílům jasné, že témat je více, než lze v deseti dílech probrat. Díky přídavku se autoři mohou podrobněji věnovat třeba chování na sociálních sítích, vlastnictví médií, nebo seznámit posluchače s některými konkrétními českými novináři.

Stejně jako v prvních deseti dílech se tvůrci drží zásady, že to musí být kromě předávání důležitých informací hlavně zábava. „Příjemně mě překvapilo, kolik zpráv o Filtru každý den dostávám a jsem rád, že si spousta lidí tento podcast oblíbila a nedočkavě mi píšou, kdy už bude další díl,“ dodal moderátor a youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher.

Jednotlivé díly Filtru naleznou posluchači na audioportále mujRozhlas a poslechnout si je mohou rovněž prostřednictvím aplikace mujRozhlas, která umožňuje i poslech v offline režimu. K dispozici jsou rovněž bonusové rozhovory s odborníky, pracovní listy a kvízy zaměřené na konkrétní témata podcastu, které si mohou posluchači vyplnit sami, nebo v rámci distanční online výuky.


Share on Myspace