Jmenuji se Sascha a pocházím z Německa. Spoluzakládal jsem firmu The Appler Co., abychom v Číně zpopularizovali kulturu jablečného moštu.

Přišel jsem do Pekingu, abych zde dokončil svoji univerzitní diplomovou práci, plánoval jsem tu zůstat jen šest měsíců. Zkušenosti z té doby mě přiměly se do Pekingu znovu vrátit a začít zde svou kariéru.

Trh v Pekingu je připraven na nové produkty. Zároveň na něj mají snadný přístup nové firmy. V jiných zemích se můžete setkat s mnoha překážkami, například při registraci zahraniční společnosti. Pro mně bylo snadné zaregistrovat zde firmu a okamžitě začít podnikat.

Ve zdejších restauracích najdete jídlo z celého světa a samozřejmě i mnoho podniků s čínskou kuchyní. Stále si pamatuji, jak jsem poprvé šel do tradiční pekingské restaurace a neuměl jsem pojmenovat ani jediné jídlo na stole. Myslím, že se to velmi liší od Německa, kde tolik různých potravin není.

V Německu všichni v podstatě jedí pouze ze svých talířů. Poté, co jsem přišel do Pekingu, musel jsem si zvyknout, že se zde jídlo sdílí. Po deseti letech v Pekingu si už nedokážu představit, že bych jedl jen z jednoho talíře, protože na mne při sdílení čeká mnoho zajímavých jídel.


Share on Myspace

Vážené čtenářky,vážení čtenáři,

v souvislosti s uzavřením řady prodejen s  Literárními novinami vám nabízíme následující službu:

předplaťte si Literárky na dva měsíce
za 118,-Kč a dostanete je přímo do poštovní schránky.

Objednat si je můžete buď

e-mailem: predplatne@literarky.cz  nebo

telefonicky: 800 300 302 (bezplatná linka)

Dále nabízíme kompletní Literární noviny v elektronické podobě na alza.cz

redakce

 

LtN202004

 

Aktuální číslo vyšlo 26.3.2020
Příští číslo vyjde 30.4.2020