Tisícovku roušek předal v pondělí 30. dubna vydavatel Literárních novin Miroslav Pavel starostovi města Brandýs nad Labem - Stará Boleslav Vlastimilu Pickovi. Zásilka je darem od čínského webu deníku Kuang-ming ž-pao, s nímž Literární noviny spolupracují.

"Oslovili nás kolegové z Číny s tím, že chtějí i oni pomoci České republice. Zaslali nám proto tři balíky jednorázových roušek," říká vydavatel Literárních novin Miroslav Pavel.

Roušky v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi poslouží sociálním pracovnicím.

O distribuci roušek se postarali místostarosta Jaroslav Dušek a vedoucí oddělení bezpečnostního a krizového řízení Ladislav Gürtler."Městské sociální služby se starají o lidi nad pětašedesát let věku. Momentálně se jedná asi o 370 seniorů, pro něž zajišťujeme nákupy a potřebnou denní agendu. Často si jen potřebují s někým popovídat," přiblížil místostarosta Jaroslav Dušek, jemuž jsme roušky předali přímo v hasičské zbrojnici, odkud se dar bude díky práci místního sboru dobrovolných hasičů distribuovat mezi potřebné. 


Share on Myspace

epid

Vážení předplatitelé, jak jste již byli informování v čísle 5/2020 Literárních novin,

číslem šest, které vyjde koncem května, pozastavujeme  vydávání Literárních novin.

Nevyčerpané předplatné vrátíme plátcům do poloviny měsíce června, a to na účet nebo složenkou, podle toho jak bylo předplatné uhrazeno.

Děkujeme všem předplatitelům za dlouhodobou  podporu Literárních novin

Miroslav Pavel

vydavatel