Příloha Film a divadlo se věnuje všemu, co se týká divadelního a filmového  života. Přináší recenze aktuálních divadelních představení a filmových snímků, upozorňuje na novinky, referuje o festivalech. Součástí přílohy jsou i rozhovory na aktuální témata.

 

V aktuální příloze Literárních novin 1/2020 se mimo jiné dočtete:

 "Vzpomínka na Petrův konec překrývá ty okamžiky naprosto osvobozující zábavy, kterou jsme spolu sdíleli. Kdo o něm čte, dozví se většinou, že byl despotický, chrlil nápady, měl deprese a na závěr se teatrálně oběsil přímo v divadle. Protestuji. Byl především smrtelně zábavný, měl v myšlení takové výhybky, které uměl brilantně přehodit těsně před očekávatelnou pointou," vzpomíná na režiséra PETRA LÉBLA kostýmní výtvarnice Kateřina Štefková.

 "Radok se v emigraci vždycky ptal: 'Co dělá Svob?' Česká scénografie, stejně jako celé divadelnictví, prožívala zlaté období. Pražské quadriennale bylo vlajkovou lodí. Kapitánem byl Svoboda," píše v pokračování svého seriálu Legendy české scénografie o JOSEFU SVOBODOVI herec a režisér Jan Kačer.

 "Neexistuje žádný vzorec, který by Scorsese při natáčení filmů o mafiánech zas a znovu varioval. Vždy vychází od konkrétního příběhu a postav. Od nich se odvíjí, jak bude daný film koncipovaný. Irčan, založený na stejnojmenné knize Charlese Brandta, tak sice je další mafiánský film Martina Scorseseho, ale opět jiný než všechny předchozí," dočtete se o novém snímku MARTINA SCORSESEHO v recenzi filmového kritika Martina Šrajera.

 "V případě svých filmových cen by Evropa potřebovala více svižnosti, důstojného humoru, promyšlenější výběr filmů a více odvahy a nezávislosti v rozhodování," tvrdí ve svém komentáři k 32. ročníku EVROPSKÝCH FILMOVÝCH CEN filmová publicistka Iva Přivřelová.

 


Share on Myspace

epid

Vážení předplatitelé, jak jste již byli informování v čísle 5/2020 Literárních novin,

číslem šest, které vyjde koncem května, pozastavujeme  vydávání Literárních novin.

Nevyčerpané předplatné vrátíme plátcům do poloviny měsíce června, a to na účet nebo složenkou, podle toho jak bylo předplatné uhrazeno.

Děkujeme všem předplatitelům za dlouhodobou  podporu Literárních novin

Miroslav Pavel

vydavatel