Záliv Laoniu v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko se nachází v centrální oblasti Velkého kaňonu Žluté řeky v Shanxi a je také místem ohybu „Ji“ Žluté řeky.

Setkává se zde vnitřní a vnější Velká čínská zeď a začíná tu také Velký kaňon Jinmeng Zátoka Laoniu. Jedná se o jediné místo, kde se Žlutá řeka a Velká zeď přímo setkávají.

 2

Velký kaňon žluté řeky Laoniuwan vznikl jako geopark na úrovni autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko v roce 2014 a o rok později se stal geoparkem na národní úrovni. Obrázek ukazuje úsek Velké čínské zdi Xiaoyuanmao dynastie Ming.

 3

V roce 2016 byla turistická oblast Velký kaňon Žluté řeky Laoniuwan vyhodnocena jako národní scénické místo na úrovni 4A a ve stejném roce byla vybrána jako nejkrásnější v zemi. V současnosti toto malebné místo navštíví více než 200 000 turistů za rok, průměrný roční příjem z cestovního ruchu je více než 60 milionů jüanů (asi 180 milionů korun) . Na snímku je průzračná voda Žluté řeky v zátoce Lao Niu.

 4

V posledních letech se místní vláda chopila hlavních národních strategických příležitostí pro ekologickou ochranu a rozvoj povodí Žluté řeky a aktivně se zaměřila na požadavek autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko na „vytvoření ekologického a kulturního turistického pásu s několika ohyby ve Žluté řece". Snímek zachycuje zátoku Laon