Domácí cestovní ruch v Číně sílí. Dokazují to i aktuální data tamního Ministerstvo kultury a cestovního ruchu. Ta ukázala, že jen během letošního Svátku práce (1. května) využilo volno k cestám po Číně celkem 274 milionů jejích obyvatel, což představuje meziroční nárůst o 70,8 %. Příjmy čínského domácího cestovního ruchu činily přes 148 miliardy jüanů (více než 455 miliard Kč), což zaznamenalo meziroční nárůst o 128,9 %.

  Jedním z lákadel byla i kultura. Kromě běžně otevřených turistických cílů se během volna uskutečnilo 47 500 kulturních aktivit (především lidové tance, zpěvy, na venkově pak zábavné večery), na které zavítalo asi 166 milionů Číňanů, komerční představení vydělala 1,5 miliardy jüanů (asi 4,6 miliardy Kč).

Z hlediska dojezdové vzdálenosti výrazně vzrostla obliba meziměstského a meziprovinčního cestování na vzdálenost delší než 300 kilometrů, a to o 25 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Meziprovinční rezervace hotelů představovaly více než 70 % celkového množství.

Rostl ale i počet Číňanů, kteří vycestovalo do zahraničí, a to sedmkrát oproti roku 2022. -gmw-