V časných ranních hodinách 20. října přiletěla přiletěla na hlavní letiště v Pekingu delegace organizačního výboru Pekingských zimních olympijských her z Řecka s olympijským ohněm. Oheň na uvítacím ceremoniálu zapálil Cai Qi, tajemník pekingského městského stranického výboru a předseda organizačního výboru zimních olympijských her.

Olympijský oheň znovu osvětlí Čínu, výrazně vzbudí v lidech nadšení pro ledové a sněhové sporty a uskuteční velkou vizi popularizace ledových a sněhových sportů v této zemi. Po třinácti letech o letních olympijských her, které se uskutečnily ve stejném městě, Čína opět světu ukáže koncept, který se od té doby stal měřítkem pro olympijské hry.

Hrám předcházelo vice než šest let příprav. Přes dva tisíce dní a nocí tvrdé práce čínští organizátoři zimních olympijských her překonávali potíže, aby lidem vytvořili lepší život. Nešlo přitom jen o samotné hry, ale i o trvalé využití stadionů, ekologickou obnovu, podporu zdravého životního stylu a regionálního rozvoje.

Olympijský oheňV loňském roce se epidemie nového koronaviru rozšířila po celém světě, ale organizátoři na zimních olympijských her se nevzdali a věnovali neutuchající úsilí tomu, aby hry byly bezpečné. Předseda Mezinárodního olympijského výboru Bach ocenil, že se význam zimních olympijských her v Pekingu za stávající epidemické situace stal výraznějším.

V příštích 100 dnech se bude konat řad aktivit včetně štafety olympijského pochodně, při kterých se budou opět šířit olympijské ideály a olympijský duch v celé zemi. V Pekingu má jít o vášeň a radost ze zimních olympijských her a připomínku společné budoucnosti