Výstavní síně historie Komunistické strany Číny vybudovaná při příležitosti stého výročí strany se nachází v olympijském parku v Pekingu. Sousedí s dalšími kulturními zařízeními na národní úrovni, jako jsou Čínské muzeum vědy a technologie, Čínské muzeum umění a Čínská akademie historie.

Za konstrukcí síně stojí společnost Beijing Architectural Design and Research Institute Co., Ltd., která před více než 60 lety navrhla palác lidu v Pekingu. Projekt byl oficálně zahájen 10. září 2018 a dokončen 5. května 2021.

Při pohledu dolů ze vzduchu představuje pavilon tvar čínského znaku „工“. Symbolizuje tím fakt, že Komunistická strana Číny je předvojem dělnické třídy, lidu a národa. Exteriér na sebe vzal podobu tradiční kolonády, esence čínské architektury.

Na východní a západní straně výstavní síně stojí 28 sloupů symbolizujících založení nové Číny Komunistickou stranou Číny po 28 letech krvavých bitev. Šest pilířů na severu a jihu poukazuje na temperamentní styl Komunistické strany Číny, která vede čínský lid k odvážnému pochodu od vítězství k vítězství.

Na náměstí na západní straně síně stojí pět skupin soch pojmenovaných „Vlajka“, „Víra“, „Velká mise“, „Překonání obtíže“ a „Sny“. Tyto plastiky společně vytvořily Ústřední akademie výtvarných umění, Čínská akademie umění, Akademie výtvarných umění Univerzity Tsinghua, Akademie výtvarných umění Lu Xun, Čínské národní muzeum umění a další instituce.

Uprostřed severní strany náměstí je na pět metrů vysoké plošině 8,1 metru vysoká socha „Vlajka“. Její základna je metr vysoká a vlajková část 7,1 metru vysoká a 21 metrů dlouhá, což symbolizuje 1. červenec 1921.

Socha „Víra“ reprodukuje scénu slavnostní přísahy členů Čínské komunistické strany a ukazuje, že čínští komunisté vedou lidi všech etnických skupin po celé zemi.

Pošta zřízená pro návštěvníky výstavní haly bude používat speciální poštovní směrovací číslo „100100“. To poukazuje nejen na sté výročí založení strany, ale také na fakt, že Komunistická strana Číny vede zemi směrem k cílům „dvou staletí“.