Svátky jara slavily přímo v Číně, ale i ve svých domovech po celém světě spousty cizinců. Ptali jsme se jich, jak se jim líbili.

Terry Crossman, komunitní dobrovolník v obvodu Xicheng v Pekingu: Každý čínský Nový rok slavím narozeniny, nyní už 47. Opravdu mi chybí staré časy, kdy jsme každý rok měli ohňostroj. A chodili jsme na chrámové veletrhy, které jsou velmi zábavné. Dal jsem si doma před dveře jarní dvojverší pro štěstí. Každý rok je měním. Letos se vztahovalo se k roku buvola. I sousedé si vyvěsili transparenty kolem dveří, aby svůj dům chránili před zlými skřítky.

Nicolai Lundsbjerg, generální ředitel Dánské obchodní komory v Číně: Letošní Svátky jara byly moje druhé v Číně. Kromě toho jsem také slavil čínský lunární nový rok v Malajsii. Šel jsem do chrámu, kde se scházejí Číňané a společně jsme slavili a zpívali.

Adam Davis, anglický hudebník: Měl jsem to štěstí, že jsem za poslední tři roky oslavil jarní festival šestkrát. Byl jsem pozván čínským velvyslanectvím na jejich loňský galavečer ve Westminsteru. Letos jsme uspořádali živé vystoupení pro on-line show. Konečný výsledek byl nejen velmi zábavný, ale opravdu docela dojemný, už kvůli té energii, co do toho lidi vložili.

Claudia Masueger, generální ředitelka a zakladatelka společnosti CHEERS Wines: Žiji v Číně 11 let a každý rok jsme slavili trochu jinak. Letos to bylo společně se zaměstnanci, kteří nemohli odjet domů, protože museli pracovat v obchodech a obsluhovat zákazníky.

Connor Moylett, student Univerzity v Sussexu: Bylo to vůbec poprvé, kdy jsem absolvoval jarní slavnosti. Byly velmi tiché, je zvláštní doba. Byl jsem pozván se svými kolegy ze Studentské unie. A zúčastnil jsem se knedlíkové soutěže. Moje knedlíky vypadaly velmi špatně, ale chutnaly velmi dobře. Je opravdu hezké spojit se s ostatními lidmi, dokonce i během této pandemie.

Anya Knudsen, studentka v Německu:  Jarní slavnosti jsme trávili s několika rodinami. Kvůli pandemii jsme ho letos nemohli oslavit společně s dalšími lidmi. Setkali jsme se tedy on-line. Hráli jsme hry a skvěle se bavili. Viděla jsme galavečer, který představila televize CCTV během Svátků jara. Show a výkony byly celkem dobré, také se mi líbila scénografie. Mým nejsilnějším zážitkem byla píseň s názvem „Niuqilai“.

Marcus Cartwright, student Univerzity v Sussexu: Mojí oblíbenou aktivitou na oslavách jsou červené balíčky, které obsahují peníze.

Peter Field, poručík jejího Veličenstva: Doufám, že letošní rok rychle skončí pandemické problémy. A doufám, že přijde rychlý návrat k prosperitě a úspěchu.