Tržby čínského filmového průmyslu během Svátků jara dosáhly 7,822 miliard juanů. Po 5,905 miliardách juanů v roce 2019 nastavila Čína nový rekord (nárůst o 32,47 procenta) a vytvořila více světových rekordů, včetně tržby za jeden den a také za jeden víkend.

V roce 2020 utrpěl čínský filmový průmysl kvůli vypuknutí epidemie nového koronaviru obrovský propad zejména kvůli zavření kin během Svátků jara. To je obrovský rozdíl oproti letošnímu roku.

Během Svátků jara bylo uvedeno celkem sedm filmů včetně Detektiva pro čínské čtvrti 3 (Detective Chinatown 3), Ahoj, mami (Hi, Mom), Spisovatelovy odyssey (Writer's Odyssey), animovaného celovečerního snímku Medvědi Boonie: Život v divočině (Boonie Bears: The Wild Life) a fantasy filmu Mistr Yinyang (The Yinyang Master).

Film Ahoj, mami o vztahu matky a dcery vydělal 2,722 miliardy yuanů a umístil se na prvním místě. Film Detektiv pro čínské čtvrti 3 o dobrodružstvích několika amatérských detektivů při řešení záhad navzdory smíšeným recenzím utržil kolem 3,562 miliardy čínských yuanů. Spisovatelova odysea vydělala 539 milionů yuanů a Medvědi Boonie: Život v divočině 405 milionů yuanů

Jako protiepidemické opatření úřady požadují, aby kina omezila počet míst k sezení na 75 procent kapacity. Většina kin ve velkých městech proto zvýšila ceny vstupenek, protože je zde více diváků, ale méně míst. Kromě toho mají kina další náklady na potřeby na prevenci pandemie.

Ačkoli se populární filmy jako Detektiv pro čínské čtvrti 3 a Ahoj, mami promítají v některých regionech v půlhodinovém intervalu, je stále obtížné plně uspokojit potřeby diváků.