Psaní novoročního dvojverší na oslavu příchodu čínského lunárního nového roku, sledování živých přenosů, poslech folklórních příběhů a přijímání novoročních dárkových balíčků... To bylo 4. února obsahem on-line živého vysílání „Psaní novoročního dvojverší pro štěstí a prosperitu po celém světě“ na více než deseti různých mediálních platformách deníku Guangming, které sledovalo 11, 68 milionu diváků po celém světě. Lidé na něm mohli komunikovat s odborníky na folklór či dvojverší i zahraničními hosty.

Od zahájení prvního kola „Psaní novoročního dvojverší pro štěstí a prosperitu po celém světě“ 20. ledna bylo přijato téměř 10 tisíc originálních dvojverší. Li Peijun, prezident Čínské asociace dvojverší, k tomu řekl: „Už více než tisíc let je čínskou tradicí psát dbojverší ke Svátkům jara. To je také jejich kouzlo.” Současně ve městě Šen-čen psali slavní kaligrafové novoroční dvojverší, která odrážela nová očekávání pro nadcházející Rok vola.

Yang Lihui, viceprezident Čínské folklórní společnosti, se podělil o svůj příběh, jak zdědil tradici psaní dvojverší po svých rodičích. Živý host vysílání, dánský písničkář Lu Ning, k tomu řekl: „Příští rok napíšu také jarní dvojverší sám a povím ostatním svůj příběh o dvojverší jarních festivalů!“ Divák z Austrálie zanechal zprávu: „Čínské jarní slavnosti dvojverší jsou opravdu atraktivní, mám rád tradiční čínskou kulturu.“

V hlavním městě porcelánu, Jingdezhenu, se zahraniční hosté, kaligrafové a kulturní odborníci shromáždili na náměstí Vodní krajiny a štětcem napsali velké čínské znaky „Fu“ na červený papír. Yu Zhongmei, americký host oblečený v Hanfu (historickém stylu oblečení, které nosí lidé Han v Číně), řekl, že mnoho z jeho přátel přišlo do Číny zažít zdejší kulturu: „Mám rád Hanfu. Je to znovuvytváření historie a kultury moderními lidmi.“

V současnosti probíhá druhé kolo akce „Pište novoroční dvojverší pro národní hrdiny.“ Jde o poctu všem pracovníkům, kteří bojují s epidemií nového koronaviru.