Slavnostní zahájení sympozia o řízení států BRICS (společné hospodářské uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky) a fóra pro kulturní výměny 2020 se 3. prosince uskutečnilo prostřednictvím videokonference. Hlavní projev přednesl Huang Kunming, člen politbyra ústředního výboru Komunistické strany Číny a ministr odboru propagandy ústředního výboru KS Číny. Zdůraznil, že tato akce je praktickou realizací důležitých iniciativ, které předložil čínský prezident na zasedání vedoucích představitelů států BRICS. Jde o příležitost k posílení výměny zkušeností s řízením státu, prohloubení kulturních výměn a spolupráce a prohloubení partnerství BRICS.

Huang Kunming poukázal na to, že páté plenární zasedání 19. ústředního výboru Komunistické strany Číny navrhlo plán rozvoje Číny v příštích pěti letech a dokonce až do roku  2035, což plně odráží nejnovější vývoj myšlenek prezidenta Xi Jinpinga na správu státu. Nová koncepce rozvoje je vodítkem pro shrnutí zkušeností z domácího i zahraničního rozvoje a otevření nové fáze modernizace.

Budování nového modelu rozvoje je pro Čínu nevyhnutelné, aby mohla v nové éře komplexně prohloubit reformy a modernizaci. Předpokládá se, že všechny strany prohloubí dialog a výměny a praktickou spolupráci v oblasti státní správy, kultury, sportu, umění, filmu a mládeže, boji proti epidemii a hledání společného rozvoje.

Sympozium uspořádalo Centrální oddělení propagandy KS Číny, Čínský úřad pro cizí jazyky, Deník Guangming, list Ruský věstník a Rusko-čínské sdružení přátelství. Zúčastnilo se jej více než 150 zástupců včetně politiků, think-tanků a vedoucích výzkumných institucí a zástupců kulturních a obchodních kruhů z pěti zemí BRIC.