Příloha Biblio seznamuje čtenáře se zajímavostmi ze světa knižní kultury. Nechybí zde recenze nových publikací všech žánrů včetně audioknih, rozhovory s autory a pravidelné vyhlášení Knihy měsíce podle Literárních novin. Vychází dvanáctkrát do roka.

 

V aktální příloze BIBLIO Literárních novin 11/2019 se mimo jiné dočtete...

➡ "Psaní je mi ryze intimní věcí a při něm vyprávím příběh sám sobě a jsem „uvnitř“. Ač mi zkušenější autoři radili, ať při psaní myslím na čtenáře, neumím to už ze způsobu, jakým tvořím, totiž – dívám se uvnitř hlavy na film, který zapisuju, nemám možnost deformovat to, co vidím, ve prospěch budoucího čtenáře," prozrazuje v rozhovru prozaik MICHAL VRBA, kterému právě vyšla povídková kniha Kolem Jakuba.

 "Tak jako se v milostném duetu v Pucciniho Bohémě snaží Rolando Villazón přeznít Annu Netrebko,Jan Němec ve své panychidě za mrtvou lásku až dětinsky upíravě nechce uvolnit prostor pro partnerčinu verzi příběhu. Autor se neskrývá za fiktivního vypravěče, naopak přeskoky a jiskření mezi autobiografií a fikcí ho baví a rád si s nimi hraje, dokonce z nich buduje jedno z hlavních výpovědních pásem knihy," píše Petr Bílek v recenzi nového románu Jana Němce MOŽNOSTI MILOSTNÉHO ROMÁNU.

 "Druhý nově objevený dopis napsal Karel Havlíček F. Weidenhoffrové 8. března 1846. (...) Pisatel se v něm snoubence omlouvá, že se dlouho neozval, a zdůvodňuje to takto: 'To musíš vědět, že spisovatelé velmi neradi psaní píšou (já jsem ještě tuze hodný), protože je snažení každého spisovatele, aby jeho práce psané co možná nejvíc lidí četlo, a psaní se jen píše pro někoho. A již dokonce psaní milence, to se píše jen pro jedny oči, a pro jedny oči psát je největší neštěstí každého spisovatele.'" O vydávání KORESPONDENCE KARLA HAVLÍČKA píše jeden z editorů Robert Adam.

 "Antarktidu považuje Böhm za stav duše, takže mu konceptuální uchopení tématu opět vyhovuje a prospívá i dospívajícímu čtenáři a celé jeho rodině," domnívá se Petr Matoušek, který recenzuje novou knihu pro děti A JAKO ANTARKTIDA od Davida Böhma.


Share on Myspace