Mecenášský klub Národního divadla dnes slaví 3. narozeniny


První únorové pondělí slaví Mecenášský klub Národního divadla své třetí výročí. součástí narozeninových oslav bude i symbolické předání finančních darů Národnímu divadlu pro letošní rok.

Hlavní inspirací založení spolku podporovatelů divadelního umění při naší první scéně byla mecenáška Dadja Altenburg-Kohl, která se mezi prvními rozhodla aktivně podporovat Národní divadlo.

„Mecenášský klub Národního divadla není spolkem pasivních milovníků umění, ale naopak aktivních podporovatelů divadla, kteří každým rokem obnovují svůj příspěvek. V mnoha případech ho dokonce rok od roku zvyšují, za což jim patří od Národního divadla velký dík," vysvětluje Karolína Matouš-Peštová, manažerka Mecenášského klubu ND.

Hlavní náplní pondělní slavnostní akce bude předání šeků na projekty, o jejichž podpoře rozhodl Výbor Mecenášského klubu ND. Výbor Mecenášského klubu složený ze samotných mecenášů a vedení Národního divadla rozhoduje každoročně o investicích prostředků získaných z mecenášských příspěvků v uplynulém roce.

V lednu 2013 rozhodli mecenáši zastoupení ve Výboru klubu pro podporu následujících projektů:

– Výroba nových ozdobných zlacených lišt v hledišti Stavovského divadla. Tento projekt volně navazuje na akci z roku 2011, kdy byly díky mecenášským příspěvkům renovovány meandry na galerii Stavovského divadla.

– Příspěvek na premiéru inscenace Laterny magiky ANTIKÓDY, jež převádí do multimediální performance stejnojmennou sbírku vizuální poezie Václava Havla, věnovanou Jiřímu Kolářovi.

– Podpora konference Divadlo 3000 s podtitulem Média a jejich použití nejen v divadle, kterou na prosinec 2013 chystá Nová scéna Národního divadla.

– Pořízení profesionálních fotoportrétů umělců souboru Činohry ND a Opery ND pro účely PR a marketingu obou souborů.

– Výroba propagačního video spotu souboru Baletu ND, který bude sloužit pro prezentaci na webu, sociálních sítích a v televizi.

Pro umělecké soubory i budovy Národního divadla je pomoc mecenášů velmi významná, neboť mnohé projekty by bez ní nemohly být realizovány.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB