DAS FILMFEST

V kinech od 17.10.2018
Praha, Brno
Film - Festival

Třináctý ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST proběhne od 17. do 23. října v Praze a od 29. října do 2. listopadu v Brně.

 

Ikonická Romy Schneider, jež už dávno není tou mladou a svěží císařovnou Sissi z našich vzpomínek, Bertolt Brecht snažící se zfilmovat svou slavnou Žebráckou operu, Franz Murer, přezdívaný kat Židů z Vilniusu, obhajující se před soudem či mistryně světa ve sjezdu na lyžích Erika Schinegger, svádějící boj proti předsudkům, když se zjistí, že je vlastně Erik Schinegger… Různé osobnosti i rozličné osudy, které spojuje to, že jejich životní příběhy ožívají na filmovém plátně. Nadcházející DAS FILMFEST takových osobností a snímků představí napříč programem celou řadu a zaměří se na ně dokonce i samostatná programová sekce s příznačným názvem OSOBNOST / DIE PERSÖNLICHKEIT. Hold dvěma legendám světové kinematografie vzdá oblíbená sekce DIE DOKU, která představí mimo jiné dokumenty věnované Miloši Formanovi a Ingmaru Bergmannovi.

 

Festival německy mluvených filmů DAS FILMFEST nabídne v letošním roce pět programových sekcí. Kromě tradiční DAS FILMFEST SPEZIAL, která představí ty nejzajímavější, cenami ověnčené i divácky úspěšné snímky, dokumentární DIE DOKU a krátkometrážních SHORTS, se mohou letos diváci těšit také na tematické sekce OSOBNOST / DIE PERSÖNLICHKEIT a SPOLU & SÁM / ZUSAMMEN & ALLEIN.

 

Podrobný program bude zveřejněn do konce září.

 KULTURNÍ SERVIS

Prague A Cappella Festival
02.11. - 04.11.
Jazz & Cocktail Club U Staré Paní, Praha
KONEC PRVNÍ REPUBLIKY
26.10., 17 hod.
Galerie La Femme, Praha
DAS FILMFEST
V kinech od 17.10.2018
Praha, Brno
Kde domov můj
11.10. - 31.12.
Rabasova galerie, Rakovník
Mikuláš Klaudyán : První mapa Čech
25.05. - 31.12., 9 - 17
Praha, Albertov, Mapová sbírka Přírodovědecké fakultyUK
100 hitů republiky
06.01. - 27.10., 9:00
Český rozhlas, Dvojka
Vltana nově
01.10. - 01.01., 00:00 - 24:00
Český rozhlas, stanice Vltava

Kompletní kulturní servis

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB