Podpora vitality mužů


Lékaři označují erektilní dysfunkci za stav, kdy mají muži problém dosáhnout erekce na dostatečně dlouhou dobu. Se selháním erekce se během svého života setká, ať už z jakýchkoli důvodů, téměř každý muž. K dosažení erekce je důležitá souhra různých tělesných pochodů, psychickou stránku nevyjímaje. Pokud však tento nepříznivý stav přetrvává déle než 6 měsíců, měl by muž vyhledat lékaře, a o problémech se poradit. V tomto článku se zaměříme na příčiny poruch erekce a na její bylinnou podporu.

 

Pomocnou ruku v prevenci i při problémech nabízí příroda ve formě bylinných tinktur. Tinktura z maralího kořene posiluje tělní funkce a má příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Tato tinktura je vhodná také pro stimulaci duševních schopností a posílení adaptačních schopností při stresu. Sekvoj je považován za lék proti stárnutí pro muže, protože udržuje mladost organismu a přispívá k pocitu pohody. Tinktura ze sekvoje obnovuje rovnováhu spermatogeneze, stimuluje imunitu a zpomaluje stárnutí celkově i po sexuální stránce.  Mezi jeden z nejefektivnějších prostředků zlepšující potenci a libido patří tinktura z kotvičníku pozemního, který zvyšuje hladinu testosteronu až o 30 %. Využijí ho muži při léčbě mužské neplodnosti a stařecké hyperplasii prostaty a je i dokázáno, že podobně pomáhá v případě povzbuzení gynekologických orgánů. Také gemmoterapeutikum z březových jehně a dubu pomáhá udržovat hormonální rovnováhu a potenci. Méně známý je čínský dangšen, který posiluje sexuální aktivitu obou pohlaví.
Mezi cizokrajné rostliny s velkou účinností patří Yohymbé (Bujarník johimbe), Macca a Škornice šípovitá. Rostlinu Yohimbé využívali již původní obyvatelé Afriky a byla nedílnou součástí jejich života. Je využívaná při impotenci neurastenického původu a také příznivě ovlivňuje prožitek pohlavního aktu u mužů i žen. Macca (Řeřicha peruánská) je rostlina, kterou používalo obyvatelstvo říše Inků již před 2 000 lety. V tradiční peruánské medicíně se macca využívala při léčbě neplodnosti, při řešení některých reprodukčních a sexuálních poruch jako neplodnost, impotence, snížení libida. Je to také prostředek využívaný k řešení duševních poruch. Škornice šípovitá (Epimedium) je rostlina vyskytující se v Japonsku a Číně. Patří mezi afrodiziaka, ale také je to tonikum posilující nervy. Užívá se při léčbě impotence, mužské i ženské neplodnosti. Vědecké výzkumy potvrzují, že rostlina mimo jiné stimuluje tvorbu spermií a zvyšuje sexuální aktivitu mužů.

Maralí kořen

Parcha léčivá, známá jako leuzea či maralí kořen, je původem z jižní Sibiře. Maralí kořen patří do skupiny adaptogenů. Zlepšuje adaptaci organismu na stres, pomáhá při rekonvalescenci po slabostech různého původu. Působí anabolicky, snižuje hladinu cukru, tuků a cholesterolu v krvi, má příznivý vliv na činnost jater a také na kardiovaskulární systém. Ovlivňuje i některé typy deprese, zvlášť reaktivní, poměrně spolehlivě léčí impotenci a působí jako afrodiziakum.
Již první ruští osadníci zjistili, že jeleni maralové na podzim vykopávají kopýtky kořeny této rostliny a s chutí je požírají. Odtud tedy pochází i jeden z názvů "maralij koreň". Mezi Altajci se traduje, že pomáhá od čtrnácti nemocí a omlazuje. Tataři užívali kořen jako afrodiziakum. O mimořádných účincích rostliny veřejnost poprvé informoval známý sibiřský etnograf G. N. Potanin na konci 19. století.

Sekvoj

Vždy zelený strom pochází ze Severní Ameriky, do Evropy byl poprvé přivezen v roce 1853 (Velká Británie), do Čech v roce 1855. Předmětem sběru sekvoje jsou čerstvé pupeny.
Sekvoj představuje užitečný doplněk léčby při osteoporóze u ženy. Stimulací osteoblastické činnosti pomáhá při osteoporóze, zpevňuje kosti tím, že zajišťuje lepší mineralizaci a lepší vitalitu kostní trámoviny. Přispívá rovněž ke zvláčnění šlach a vazů. V tradiční čínské medicíně závisejí tyto dva orgány na játrech. Sekvoj tedy účinkuje jako silný jaterní drenážní prostředek, užitečný v případě znečištěných jater. Její hlavní, pozoruhodný účinek spadá do oblasti nervového a žlázového systému. Je považován za lék proti stárnutí pro muže - udržuje mladost organismu a přispívá ke zřetelnému pocitu pohody. Sekvoj je sexuální tonikum, protože obnovuje rovnováhu spermatogeneze, stimuluje imunitu a zpomaluje stárnutí jak po sexuální stránce, tak celkově. Mobilizací žláz s vnitřním vyměšováním má tonizující účinek na intelektuální úroveň (mozek starších osob) a má celkový eutrofický účinek. Její účinek je pomalý, ale jde do hloubky. Je to rovněž lék na prostatu (adenom), kterou uvádí do rovnováhy a zajišťuje tak neocenitelné pohodlí při močení. Protože sekvoj působí na životní pochody (stimuluje spermatogenezi) a na funkční neurosexuální, lze jej právem považovat za výjimečný posilující lék organizmu, a to jak u muže, tak u ženy.

 

O dalších bylinkách podporujících vitalitu mužů si můžete přečíst v říjnové příloze Literárních novin Harmonie života 10/2015

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB