Podpora vitality mužů

Email Tisk PDF

Lékaři označují erektilní dysfunkci za stav, kdy mají muži problém dosáhnout erekce na dostatečně dlouhou dobu. Se selháním erekce se během svého života setká, ať už z jakýchkoli důvodů, téměř každý muž. K dosažení erekce je důležitá souhra různých tělesných pochodů, psychickou stránku nevyjímaje. Pokud však tento nepříznivý stav přetrvává déle než 6 měsíců, měl by muž vyhledat lékaře, a o problémech se poradit. V tomto článku se zaměříme na příčiny poruch erekce a na její bylinnou podporu.

 

Pomocnou ruku v prevenci i při problémech nabízí příroda ve formě bylinných tinktur. Tinktura z maralího kořene posiluje tělní funkce a má příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Tato tinktura je vhodná také pro stimulaci duševních schopností a posílení adaptačních schopností při stresu. Sekvoj je považován za lék proti stárnutí pro muže, protože udržuje mladost organismu a přispívá k pocitu pohody. Tinktura ze sekvoje obnovuje rovnováhu spermatogeneze, stimuluje imunitu a zpomaluje stárnutí celkově i po sexuální stránce.  Mezi jeden z nejefektivnějších prostředků zlepšující potenci a libido patří tinktura z kotvičníku pozemního, který zvyšuje hladinu testosteronu až o 30 %. Využijí ho muži při léčbě mužské neplodnosti a stařecké hyperplasii prostaty a je i dokázáno, že podobně pomáhá v případě povzbuzení gynekologických orgánů. Také gemmoterapeutikum z březových jehně a dubu pomáhá udržovat hormonální rovnováhu a potenci. Méně známý je čínský dangšen, který posiluje sexuální aktivitu obou pohlaví.
Mezi cizokrajné rostliny s velkou účinností patří Yohymbé (Bujarník johimbe), Macca a Škornice šípovitá. Rostlinu Yohimbé využívali již původní obyvatelé Afriky a byla nedílnou součástí jejich života. Je využívaná při impotenci neurastenického původu a také příznivě ovlivňuje prožitek pohlavního aktu u mužů i žen. Macca (Řeřicha peruánská) je rostlina, kterou používalo obyvatelstvo říše Inků již před 2 000 lety. V tradiční peruánské medicíně se macca využívala při léčbě neplodnosti, při řešení některých reprodukčních a sexuálních poruch jako neplodnost, impotence, snížení libida. Je to také prostředek využívaný k řešení duševních poruch. Škornice šípovitá (Epimedium) je rostlina vyskytující se v Japonsku a Číně. Patří mezi afrodiziaka, ale také je to tonikum posilující nervy. Užívá se při léčbě impotence, mužské i ženské neplodnosti. Vědecké výzkumy potvrzují, že rostlina mimo jiné stimuluje tvorbu spermií a zvyšuje sexuální aktivitu mužů.

Maralí kořen

Parcha léčivá, známá jako leuzea či maralí kořen, je původem z jižní Sibiře. Maralí kořen patří do skupiny adaptogenů. Zlepšuje adaptaci organismu na stres, pomáhá při rekonvalescenci po slabostech různého původu. Působí anabolicky, snižuje hladinu cukru, tuků a cholesterolu v krvi, má příznivý vliv na činnost jater a také na kardiovaskulární systém. Ovlivňuje i některé typy deprese, zvlášť reaktivní, poměrně spolehlivě léčí impotenci a působí jako afrodiziakum.
Již první ruští osadníci zjistili, že jeleni maralové na podzim vykopávají kopýtky kořeny této rostliny a s chutí je požírají. Odtud tedy pochází i jeden z názvů "maralij koreň". Mezi Altajci se traduje, že pomáhá od čtrnácti nemocí a omlazuje. Tataři užívali kořen jako afrodiziakum. O mimořádných účincích rostliny veřejnost poprvé informoval známý sibiřský etnograf G. N. Potanin na konci 19. století.

Sekvoj

Vždy zelený strom pochází ze Severní Ameriky, do Evropy byl poprvé přivezen v roce 1853 (Velká Británie), do Čech v roce 1855. Předmětem sběru sekvoje jsou čerstvé pupeny.
Sekvoj představuje užitečný doplněk léčby při osteoporóze u ženy. Stimulací osteoblastické činnosti pomáhá při osteoporóze, zpevňuje kosti tím, že zajišťuje lepší mineralizaci a lepší vitalitu kostní trámoviny. Přispívá rovněž ke zvláčnění šlach a vazů. V tradiční čínské medicíně závisejí tyto dva orgány na játrech. Sekvoj tedy účinkuje jako silný jaterní drenážní prostředek, užitečný v případě znečištěných jater. Její hlavní, pozoruhodný účinek spadá do oblasti nervového a žlázového systému. Je považován za lék proti stárnutí pro muže - udržuje mladost organismu a přispívá ke zřetelnému pocitu pohody. Sekvoj je sexuální tonikum, protože obnovuje rovnováhu spermatogeneze, stimuluje imunitu a zpomaluje stárnutí jak po sexuální stránce, tak celkově. Mobilizací žláz s vnitřním vyměšováním má tonizující účinek na intelektuální úroveň (mozek starších osob) a má celkový eutrofický účinek. Její účinek je pomalý, ale jde do hloubky. Je to rovněž lék na prostatu (adenom), kterou uvádí do rovnováhy a zajišťuje tak neocenitelné pohodlí při močení. Protože sekvoj působí na životní pochody (stimuluje spermatogenezi) a na funkční neurosexuální, lze jej právem považovat za výjimečný posilující lék organizmu, a to jak u muže, tak u ženy.

 

O dalších bylinkách podporujících vitalitu mužů si můžete přečíst v říjnové příloze Literárních novin Harmonie života 10/2015

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB