České univerzity na veletrhu Korea Study Abroad Fair Fall 2016

Email Tisk PDF

study in CzechiaNa začátku října se 10 českých vysokých škol představilo korejským uchazečům o studium v zahraničí na největším korejském studentském veletrhu. Na Korea Study Abroad Fair Fall 2016 v Soulu se ve dnech 1. – 2. 10. 2016 prezentovaly na společném stánku v rámci iniciativy Study in the Czech Republic.

 

 


Zájem Korejců o Českou republiku je zřejmý, počet korejských návštěvníků v zemi neustále roste, o čemž svědčí i letošní nasazení jednoho z největších dopravních letounů světa Boeingu 747-8I na přímou linkuFoto 2 Praha-Soul. Cílem společné prezentace na veletrhu tak bylo přesvědčit návštěvníky o kvalitách České republiky nejen jako turistické, ale také studijní destinace, a představit nabízené spektrum bakalářských, magisterských i doktorských programů v angličtině. Jižní Korea je po Číně a Indii největším vysílatelem studentů do zahraničí.
Mezi nejvíce poptávanými obory na českém stánku byly technické disciplíny, management, medicína i humanitní studia. Ing. Dana Brázdová, vedoucí Oddělení zahraničních styků na VŠE v Praze, poznamenala: „Vysoká škola ekonomická v Praze velmi ocenila příležitost propagovat nabídku cizojazyčných programů na veletrhu v Soulu. Největší zájem mezi studenty byl o anglicky vyučované magisterské navazující programy zaměřené na international business a management. VŠE stejně jako většina účastnících se škol využila zároveň pobyt k návštěvě partnerských vysokých škol v Koreji. Já jsem konkrétně navštívila prestižní Korea University Business School, jednu z nejlepších škol v zemi, se kterou jsme uzavřeli smlouvu na semestrální výměnné pobyty studentů." Vedle zájemců o studiu a představitelů institucí majících zájem o spolupráci s českými vysokými školami pak na stánek zavítala také třeba česky hovořící korejská absolventka Univerzity Karlovy.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz