České vysoké školy navázaly nová partnerství na veletrhu v Liverpoolu

Email Tisk PDF

Liverpool veletrhV polovině září se v Liverpoolu uskutečnil již 28. ročník mezinárodního veletrhu a konference Evropské asociace mezinárodního vzdělávání (EAIE). Sedmnáct českých vysokých škol se prezentovalo na společném stánku v rámci iniciativy Study in the Czech Republic, řízené Domem zahraniční spolupráce za účelem propagace českého vysokého školství v zahraničí.

 

 

Veletrh nabídl možnost setkání se zástupci univerzit z celého světa, které položily základ pro budoucí spolupráci se zahraničními institucemi a v mnoha případech přinesly i okamžité výsledky. Zástupci ČVUT v Liverpool XI 2016 113 800x751Praze například mimo jiné jednali o budoucí spolupráci s University of Technology Sydney či BeijingInsituteof Technology, diskutovali uzavření dohod o studijních programech typu „double degree“ s ÉTS Montréal a dohodli podmínky spolupráce a Memorandum ofUnderstanding s University of Vermont. Mendelova univerzita v Brně projednala možnost spolupráce s univerzitami ve Spojených státech i prohloubení spolupráce se stávajícími partnery. Dohodnuta byla užší spolupráce se strategickým partnerem HAMK ve Finsku, jejíž součástí bude návštěva skupiny finských studentů. Ve stejném duchu se vyjadřuje Mgr. Eva Fichtnerová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích: „Přivezly jsme návrhy na několik Memorand ofUnderstanding, nabídky spolupráce v oblasti double/joint programů, propagační materiály pro naše fakulty. Získali jsme mnoho dobrých kontaktů, s nimiž dále pracujeme.“

DSC 0238Většina zástupců českých škol byla s průběhem veletrhu spokojena. Jak poznamenala PhDr. Lucie Koutková, Ph.D. z Technické univerzity v Liberci: „Účast na EAIE nám umožňuje vést jednání s větším počtem partnerů na jednom místě, což šetří čas i peníze. Důležitou roli pro nás hrají také networking a možnost inspirovat se aktuálními trendy a dobrou praxí.“  Účastníci EAIE měli možnost v rámci programu konference využít prohlídku místních univerzit či navštívit velké množství seminářů na aktuální témata, týkající se například využití absolventských programů v propagaci studia v zahraničí či integrace uprchlíků ve vysokoškolském vzdělávání. Na veletrhu se pak vedle univerzit představila také řada agentur a společností nabízejících služby týkající se vzdělávání a recruitmentu studentů.

Příští ročník EAIE se uskuteční v září roku 2017 ve španělské Seville. Příležitost setkat se s kolegy a partnery z vysokých škol ovšem budou mít čeští zástupci vysokých škol již na přelomu května a června příštího roku. Tehdy se v Los Angeles bude konat 69. ročník konference a veletrhu NAFSA, jehož se vysoké školy spolu s Domem zahraniční spolupráce také každoročně účastní.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB