Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté

Email Tisk PDF

Ars Svatky hudbySvátky hudby, jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádány na území hlavního města Prahy, prolomily již v loňském roce čtvrtstoletí. Jejich uměleckým garantem a zakladatelem je legenda české houslové školy Václav Hudeček. Tento „odrazový můstek" pro novou generaci mladých hudebníků si mimo jiné také klade za cíl obohatit a zatraktivnit kulturní nabídku metropole o kvalitní přehlídku v oblasti komorní hudby za účasti renomovaných umělců z České republiky i zahraničí. Posluchači si již tradičně mohou vybrat ze sedmi zajímavých koncertů.
Více o festivalu se dozvíte v naší mimořádné příloze k 26. ročníku cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté.

PDF

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB