V New Yorku si připomenou Václava Havla v pořadu „Love is Here to Stay“Czech-Center-New-YorkV České národní budově na Manhattanu se uskuteční 30. března pořad „Večer pro Václava Havla". Večer bude mít podobu rockového koncertu. Hosty v něm budou Edward Einhorn, Ivan Král, Wendy Luers, Martin Palouš, Lou Reed, Ed Sanders a Suzanne Vega.

Doprovod zajistí skupina Fugs (Ed Sanders, Steve Taylor, Coby Batty a Scott Petito ) a další hudebníci Karel Ruzicka Jr. – saxofon, David Soldier - housle, Anthon, Coleman – klávesy, Ivan Bierhanzl – basovka a Jonathan Kane – bicí.

Večer má podobu rockové koncertu, který bude moderovat herečka Zuzana Stivínová, žijící v New Yorku. Pořad nese jméno podle Reedovy písně Love Is Here To Stay (Láska tu zůstane). Kromě hudby vzpomínka na Havla nabídne i několik archivních filmových záběrů z období před rokem 1989.

"Už když Václav Havel zemřel, tak jsme přemýšleli, jakým způsobem bychom mohli dát lidem možnost se s ním rozloučit, protože New York přece jenom je daleko od Prahy," řekla ředitelka centra Pavla Niklová. Jedná se o hudební večer, neboť ve městě žije hodně muzikantů, jež znali Václava Havla. "Byl to pro ně symbol svobody a umělce v jedné osobě," podotkla ředitelka.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB