Lyndon B. Johnson: „Napište o něm, že je to pig f*cker. Jsem zvědav, jak to vyvrátí!“


 

Lyndon Johnson karikatura... aneb GB/USA: „Napište o Rusku, že otrávilo Skripalovi… Jsme zvědavi, jak to vyvrátí!“

 

 

 

 

Bývalý 36. prezident Spojených států amerických Lyndon B. Johnson vstoupil do dějin pro různé důvody. Mimo jiné měl krásnou první dámu Claudii Johnsonovou, jíž se přezdívalo „Lady Bird“ (beruška sedmitečná, pozn.) a která manžela přežila o třicet čtyři roky. Na fotografiích paní Johnsonová vyhlíží důstojně a slušně. Zato Lyndon! Ten sice vyhlíží, ale mediální sféra si zapamatovala, co Lyndon B. požadoval po manažerovi volebního týmu během „texaské“ kampaně. Citát pronikl na veřejnost díky novináři Hunteru S. Thompsonovi:

 

[…] he told his campaign manager to start a massive rumor campaign about his opponent’s life-long habit of enjoying carnal knowledge of his own barnyard sows.

 

“Christ, we can’t get away calling him a pig-fucker,” the campaign manager protested. “Nobody’s going to believe a thing like that.”

“I know,” Johnson replied.  “But let’s make the sonofabitch deny it.”

 

Překlad:

[…] (Lyndon Johnson) řekl svému manažerovi kampaně, aby spustil masivní fámu o dlouholetém zvyku svého oponenta užívat si styk s jeho (oponentovými) vlastními sviněmi ze dvorku.

 

„Propána, nemůže nám projít nazývat ho (oponenta) ‚š*katérem prasat',“ protestoval manažér kampaně. „Nikdo nám to nebude věřit.“

 

„To vím,“ odvětil Johnson. „Ale ať to ten zk*rv*syn zkusí popřít.”

 

 

Když má kráva pět telat, první je „pravda“, ostatní jsou „kachny“

Ve svém minulém článku nazvaném „Mrtvá kočka Borise Johnsona“ (Johnson jako Johnson?) jsem napsal, jak současný britský ministr zahraničí stvořil teorii tzv. „mrtvé kočky“, neboli jak vyvinul kachnu (chýr), kterou je možné umně hodit „do placu“ tak, aby se odvedla pozornost od skutečné podstaty. Tedy aby pozornost „plebsu“ ulpěla na počáteční marginálii, kterážto by se řízeným způsobem nakonec změnila v hlavní bod pořadu dne mezinárodní agendy. Tak vznikla „mrtvá kočka“ alias „otrávení Skripalových Ruskem“ i druhá „mrtvá kočka“ alias „chemický útok Asada na civilisty v syrské Dúmě“.

 

V prvním případě se ukázalo, že jediný, kdo byl otráven, byl nebohý kocour Skripalových. Toho pracovníci britské tajné laboratoře v Porton Downu uvedli do stresu. Jako protistresovou terapii naordinovali „kočce“ smrt. Ve druhém případě, jak nyní již víme, dobrovolně-nedobrovolným figurantům z Dúmy bylo slíbeno jídlo: strůjci „fejku“ pak za odměnu a ochotu ostentativně polévali vodou (v režii tzv. „bílých přileb“) jídlem uplacené syrské komparsisty, aby se tak markýroval chemický útok, jenž bude připsán syrskému prezidentovi Asadovi. Výsledek je znám. Přiletěly 103 chytré Tomahawky Trumpa, z nichž 71 sestřelili Ruskem koordinovaní Syřané, přičemž nevybuchlé Tomahawky měly být odeslány do Ruska k důkladné analýze. Na to vše se chce říci, že „kdo s čím zachází, s tím také schází“, potažmo – „kdo seje vítr, sklízí bouři“.

 

Rusové lžou jinak než Západ. Rusové občas něco neřeknou. Američané si vymýšlí realitu od základu

Češi samozřejmě „nelžou“, my jsme „muzikanti“ z české země, o čem nevíme, raději nepovíme, nebo to spíš zazpíváme. Zato můžeme zahrát i na basu, na tu umíme taky… V písních sice dáváme návody, „jak se seje mák“, ale ve skutečnosti chodíme do hospody na tekutý chmel, kde se pivními břichy zapřeme o stoly a rozebíráme celý svět. Když pak přiletí americký prezident Bush jr. do Prahy, vysíláme muzikanty Vyčítala a Parkanovou, aby mu zazpívali hezkou písničku „…prostě welcome“. Co si asi o těchto dvou „halekačkách“ pomyslel George Bush mladší, který měl svého času v neprotokolárním žbleptu nazvat Liebermana ****em…? (Joe Lieberman byl kandidátem na viceprezidenta USA). Bush junior byl svým slovníkem asi tak vybíravý, jako jeho prezidentský předřečník Lyndon B. Dvojí tvář Bush pak předvedl, když před kamerami vědomě Joea Liebermana „políbil“…

 

 

 

Takhle to tedy vypadá, když si zahráváme se šelmami. Přiznám se, že své známé jako rusista „štvu“, když tvrdím, že Rusové naši zemi sice 20 let okupovali, avšak nesvrhávali na naše města bomby jako Američané. Ti shodili bomby na konci 2. světové války minimálně na 13 našich největších měst včetně Prahy (ztráty na životech se šplhaly do tisíců). Rusové nerozprašovali nad našimi lesy agresivní defolianty, ani z nebes na nás nelili tekutý fosfor, ani napalm, ani na nás neshazovali munici obsahující ochuzený uran. Je pravda, že po válce byli bývalí sovětští občané-emigranti odvlékáni do SSSR. Nyní tuto „odvlékací“ praxi kohokoli převzali Američané, kteří si odsouhlasili, že si osobují právo dokonce neutralizovat libovolné osoby ve světě, které by jim mohly připadat nebezpečné pro setrvalý klid a udržitelnou prosperitu USA.

 

Napalm girl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Američané si dovolují s těmito osobami nakládat zcela svévolně a s nějakými soudy se nezdržují. Američané také z běžné praxe vylučují, aby US občané, natožpak vojáci, mohli předstupovat před neamerické soudy, vylučují taktéž, aby cizokrajným pozorovatelům bylo dáno monitorovat americké volby uvnitř USA. Přitom se ví, že v některých státech USA je možné volit zcela bez ID, když čestně prohlásíte, že vy jste vy. Madeleine Albrightová, prohlásila, že je nespravedlivé, že Rusko si žije na svém velikém teritoriu bohatém na nerostné suroviny a sladkou vodu. Ronald Reagan v situaci nestřežené, jak si asi chybně myslel, ohlásil, že začne bombardovat Rusko „za 5 minut“… Bush peprně počastoval Liebermana za podobných rádoby nestřežených okolností… V současnosti tuto plejádu nezáměrně-záměrných kiksů korunuje ukrajinská politička Julie Tymošenková i černošická Helena Langšádlová (TOP09), které by nejraději použily na území Ruska jaderné zbraně! Pane Ivane Mládku, to je tak, když práškovací letadlo nestačí…

 

 

 

 

Nyní si představte, že by takto vyhrožoval Vladimír Putin. Nedělá to. Tím zejména štve Západ

Představte si, že by si logiku britského Borise Johnsona či amerického ex-prezidenta L. Johnsona osvojil současný šéf Kremlu, že by se vybavil i rétorikou „jednoduchého“ Nikity S. Chruščova? Představte si, že by se VVP opravdu inspiroval Chruščovem a vyhodnotil situaci tak, že je třeba představit všem travičům Ruska „кузькину мать“ ([kúz’kina mať] nepřeložitelné)… Nebo „západníkům“ nadal do „pig f*ckerů“! A aby to zkusili vyvrátit.

 

Hirošima po úderu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB