Rusko posunulo zpět ručičky jaderných hodin. Kterým směrem?interview-Svetovy-poradek-2018Na destruktivní akce USA v Sýrii slíbilo odpovědět silou, slíbí změnu situace v Donbasu?

 

 

 

V průběhu práce nad tímto článkem se situace prudce mění. Rusko usiluje o uklidnění mezinárodní politiky, pravděpodobně toho nemůže dosáhnout jinou než nezvykle silnou rétorikou. Západ nyní Rusy nešetří, v předvečer prezidentských voleb v Rusku si za záminku bere již cokoli. Ze skříní vylézají kostlivci. Ustojí-li to V. Putin, bude znovu zvolen, zachová si Rusko nastolený kurz? Čeho naopak využije Putin a čeho již využil?

 

V nedělním Objektivu ČT1 (11. 3. 2018) zazněla zajímavá úvaha. V části pořadu „Jižní Korea: Muzeum korejské války“ se v komentáři k zámince konfliktu konstatuje následující: Byla to „osudová chyba sovětské diplomacie na jednání Valného shromáždění OSN v roce 1950, respektive absence sovětského zástupce, jež dovolila západním zemím schválit vojenskou intervenci znamenající faktický začátek korejské války.“ Jako divákovi mi spadla čelist. Hnedle vysvětlím proč.

 

Už v příštích větách komentátorský hlas k reportáži praví, že tehdejší Československo bojovalo po boku devíti států, které byly v opozici ke dvaadvacítce zemí v čele s USA, jimž jsou vděčni Jihokorejci, a které šířily svou vojenskou intervencí na Korejském poloostrově mír. Musím se přiznat, že jsem se v první chvíli domníval, že jsem se přeslechl, nebo něco logicky nepochopil. Na stránkách ČT jsem si pořad vyvolal a ujistil se, že nepřeslechl. Tedy, Rusové tím, že někde nebyli, vyvolali konflikt. Bravo ČT! Na Ukrajině dle Vás Rusové jsou a válka rozsahem srovnatelná s tou korejskou tam zatím opravdu není. Měli byste tudíž ty Rusy pochválit za jejich prezenci. Vy činíte pravý opak. Jak to tedy je? Jsou, nejsou, dobře, špatně?

 

 

Padesát odstínů globálního šílenství zvrhlého Západu ohrožuje Putina vnitropoliticky. Nebo ne?

Ironičtí jazykové by jistě mohli utrousit, že ať už Rusové intervenují či neintervenují, ať něco dělají či nedělají, vždy je to špatně a dle fráze Obamovy administrativy, Rusové vždy budou státi na „špatné straně historie“.

 

Ironičtí jazykové by si mohli všimnout, že protiruská západní rétorika je nyní přihřívána společností Západu, jež prodělává značně podivné transformace připomínající saltační skoky o nichž píše František Koukolík. Například Facebook je jistě západní vynález. Nyní se jeho uživatel může přihlásit k přibližně padesátce genderových možností, má-li zaškrtnout položku, k jakému pohlaví náleží. V Evropě již nestačí být mužem či ženou! A pak že v darwinistické teorii chybí mezičlánky.

 

A pokud Západ nevnutí Putinovi 43. pohlaví, pak musí rozdávat sušenky v Kyjevě, štvát lidi cizí země proti vlastním politikům na Bolotném náměstí či vnášet rozkol do ruské společnosti kvůli Olympiádě v Koreji. Zřejmě se to Západu nedaří ani vysíláním Rádia Svobodná Evropa, ni sankcemi, ani nijak jinak.

 

 

Rusko je přímo řízené Bohem. Pokud ne, pak není vůbec jasné, jak může Rusko existovat, žertoval Putin

My Evropané, kteříž jsme na správné protiruské straně historie, najednou zjišťujeme (i díky jiným českým médiím a TV pořadům), že mezi mužem a ženou je padesát odstínů mezipohlaví. Na to se mi chce poznamenat, že něco takového by příroda nestvořila. To chce opravdu zásah shůry! Z médií také zjišťujeme, že požádáme-li ženu v Paříži o telefonní číslo, zavřou nás do chládku, jestli nás z toho tedy dobrý právník nevyseká, a že v Británii člověk, který by hodlal obhájit sexuálně harašivý polibek pohádkového prince, jímž ten probudil ze somnolentní letargie nešťastnou spící princeznu, není ničím jiným než mužským šovinistickým prasetem. To samé pak platí pro prince jakbysmet, ten je prase především.

 

A vůbec, právě citované nestoudné zvrhlosti se kategoricky nesmí dětem zvěstovat, a to ani před spaním, ba ani během školního vyučování, jelikož by to podrývalo předpubertální morálku. Hlavně že pak chlapečkovi čtou pohádky dva tatínci a na rodičovskou schůzku přijdu čtyři maminky, třetí s 16. pohlavím.

 

Začíná být jasné, proč takovéto globální společnosti vadí Vladimír Putin, macho alfa samec v tradičním smyslu, který s nadsázkou v rozhovoru pro Vladimíra Solovjova – rozhovor je dostupný na internetu pod názvem „Světový pořádek 2018“ – říká: „Jeden ruský maršál v osmnáctém století rozumoval, že Rusko má před jinými státy očividnou výhodu. Rusko je přímo řízené Bohem. Pokud ne, pak není jasné, jak může vůbec existovat.“

 

Putin vadí světu, protože je samostatný. Hraje dle vlastních pravidel. Přitom vyzývá ke spolupráci. Ve skutečnosti jakýkoli západní lídr nepotřebuje spolupráci, právě proto je lídr. Tudíž nechápe, jak to ten Putin myslí. Západ nerozumí ruské duši. Považuje Putina za nebezpečného cizího Boha.

 

 

Amébovitá tvář Západu. Ztráta identity

Kým je však řízen Západ, respektive čím se Západ řídí, obviňuje-li například ruské sportovce z braní dopingu na základě jediného svědka zosobněného jistým panem G. Rodčenkovem, kterýžto se může pochlubit lékařskou diagnózou, jež zní „reaktivní psychóza“? Médiím nejsou neznámé ani jeho suicidální pokusy. Takovýto svědek způsobil, že se do Koreje (a zase je tu kauza Korea…), nepustili ti ruští sportovci, kteří by mohli útočit na zlaté pozice. Ruský režisér Nikita Michalkov v pořadu „Besogon“ se pozastavuje nad tím, že jiní západní sportovci, kteří užívají léky (doping) na své „zdravotní neduhy“ jako astma atd., takto diskvalifikováni nebyli. Nejvíce fascinující je v této souvislosti americká zápasnice, která oficiálně bere testosteron, sice z transgenderového důvodu, a která ovšem pokračuje závodit za ženy! Její jméno je Mack Beggs!? Člověk si doslova říká, s cisternou cizího testosteronu bych si do postele nelehl, při vší úctě, slečno Beggs!

 

Nemáte tedy pocit, že se ten svět kapičku vyšinul? Je nyní jasné, proč je nepopulární na Západě Vladimír Putin? Je nepopulární jen proto, že je to chlap, judista, který nedejbůh bude dobrej i v jiných sférách lidského života. A to vpravdě závist vyvolat může, jako že ji vyvolává.

 

Že Putin vytahuje ze dna oceánu amfory, hladí sibiřské tygry, učí jeřáby létat či se sám proletí v TU-160, na tom opravdu není nic nenormálního. Každý jsme možná četli verneovky. Jen málo kdo je ale může prožívat. Jedna ruská písnička zpívá: „Narodili jsme se, abychom pohádku učinili skutečností!“ A na tohle má koule jen ten, kdo se nebojí líbat zakleté princezny, jak se říká – from the bottom of his heart.

 

 

Rusko svými novými zbraněmi posunulo zpět ručičky jaderných hodin (Doomsday Clock)

Jaderné hodiny ukazují pomyslným způsobem, kolik minut chybí do zničující globální jaderné katastrofy. Stanice CNN počátkem tohoto roku vyslovila tvrzení, že jaderné hodiny ukazují za 2 minuty (jaderná) půlnoc, což se shoduje se stavem z roku 1953. „Jaderná řeč“ Vladimíra Putina z 1. 3. 2018 paradoxně posunula ručičky Doomsday Clock zpět na bezpečnější pozici. Jaderná rovnováha mezi supervelmocemi se obnovuje. Pravděpodobnost jaderného útoku na Rusko a na jeho odvetnou reakci se o něco zmenšila. Podotýkáme, že zkušenost s házením atomovek na cizí města mají zatím jen a pouze USA.

 

 

Jaká překvapení chystá Rusko? Předehru jsme již vyslechli, má odradit Západ od sabotáže prezidentských voleb v Rusku a od vměšování se do Ukrajiny

Vladimír Putin sám říká, že když mu přinesli seznam osob, které se vyznamenaly při vývoji nových zbraní pro Rusko, spíše než seznam jmen, spatřil hustý výčet firem, které na technologickém průlomu Ruska do světa nevídaných technologií participují a o který se zasloužily. Pokud Rusko operuje laserovými zbraněmi či disponuje superkompaktními reaktory a zcela autonomními hlubokomořskými drony či aerobalistickými tělesy, jejichž povrch se při provozu zahřívá na 2000 stupňů Celsia a jejichž rychlost v hustých vrstvách atmosféry se blíží k první kosmické, není nelogické se zamyslet, jaký benefit z těchto technologií by mohl získat civilní sektor. Odpověď je, že zcela epochální.

 

Putin naznačil, že komentovat některé fenomény je předčasné. Americkou novinářku stanice NBC Megyn Kellyovou však v interview ujistil, že si za svými slovy stojí a některé z jím avizovaných druhů zbraní jsou již ve výzbroji ruské armády. To vše se odehrává v předvečer ruských prezidentských voleb. Putin ví, že příklady táhnou. A tak vytáhl z klobouku věci dříve nevídané. Každý, kdo není klavírní virtuóz a nějakého takového slyší, musí si myslet, že je v tom nějaký trik. Možná že ano. Spíše to však jsou znalosti a nové technologie. Musíme si zvyknout. Poměry se změnily.

 

 

Změna situace na Donbasu?

Po vystoupení Putina s jadrnou „jadernou řečí“, se najednou ochotně chystá schůzka představitelů USA a Severní Koreje. Náhoda? Ukrajina čím dále více ztrácí výjimečné postavení při tranzitu ruského plynu do Evropy. Putin si buď šetřil určité trumfy do předvolebního klání, nebo se s nimi vytáhl doslova na poslední chvíli. Pokud je však vnitroruská situace příznivější, než jak je nám to v Evropě prezentováno našimi médii, může se jednat o příklad strategického plánování, které bude svými výsledky v praxi kulminovat po ruských prezidentských volbách 2018. Dá se odhadnout, že Rusko zaznamenalo či již brzy zaznamená velký skok v energetice. V kombinaci s laserovými, jadernými a dalšími IT technologiemi se může jednat o novou vědecko-technickou revoluci, která již nyní vzbuzuje respekt. Západ se pravděpodobně v blízké budoucnosti rozhodne s Ruskem těsně spolupracovat. Tím se konflikt na Ukrajině zřejmě rychle vyřeší. Hlavně, aby ruský prezident Vladimír Putin mezitím neztratil zájem.

 

 

Video: Dnešní Rusko

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB