Švédské trable s uprchlíkyuprchlíci ve Švédsku záběr z videaŠvédská ministryně financí Magdalena Anderssonová v rozhovoru pro deník  Dagens Nyheter (viz také zde)prohlásila, že lituje rozhodnutí vlády z roku 2015 přijmout do Švédska více než 160 000 uprchlíků a integrace vůbec nefunguje. (na snímku záběr z videa o uprchlících ve Švédsku)

 

 

 

Švédským novinám uvedla, že Švédsko má nedostatek bytů a učitele, což znamená, že ani zde není místo pro větší počet žadatelů o azyl, kteří by se úspěšně integrovali. „Bylo by lépe, kdyby uprchlíci požádali o azyl v jiné zemi,“ dodala.

 

Anderssonová, která je členkou sociální demokracie, poukázal na potíže, které mají nově příchozí přistěhovalci při hledání práce a bydlení ve Švédsku. Opakovala, že Integrace nefunguje a že nefungovala ani před podzimem roku 2015. „Z této skutečnosti pro mne vyplývá, že dále nemůžeme navyšovat počet azylantů, než jsme schopni je integrovat. Není to dobré pro lidi, kteří do Švédska přichází, ani pro naši širší společnost. "

 

Anderssonová navrhla, aby Švédsko soustředilo své úsilí na ty, kteří mají právo ve Švédsku zůstat.

 

Vyjádření švédské ministryně však je bráno jako její osobní názor a nikoli jako oficiální stanovisko švédské vlády a koaliční partner sociálních demokratů, Strana zelených Anderssonové názory odmítla.

 

Mluvčí Zelených Gustav Fridolin, který je zároveň ministrem školství uvedl, že její vyjádření je nebezpečné v tom, když kterákoli země EU prohlásí, ať jdou jinam, nebudou mít uprchlíci, kteří to skutečně potřebují, kam jít.

 

 

Ráj ve Švédsku už byl

Stovky lidí zaplavily minulý týden ulice jihošvédského města Malmö, aby protestovaly proti liknavosti, kterým vláda reagovala na brutální znásilnění tří nedospělých dívek, z nichž k poslednímu došlo na sportovním hřišti a znásilněná 17 letá dívka musela být ošetřena v nemocnici. Úřady nezveřejnily totožnost podezřelých a k případu poskytly jen minimum informací, třebaže šlo o čin výjimečně brutální. Pachatelé vpravili oběti do vaginy hořlavou tekutinu, kterou pak zapálili.

 

„Někteří z nás pracují u policie už velmi dlouho, např. já už 35 let, ale s tak ohavným činem jsme se dosud nesetkali. Překročili jste červenou čáru,“ řekl na dresu pachatelů velitel místní policie Mats Attin televizní stanici SVT News Skene.

 

„Obdrželi jsme informace od veřejnosti, jež považujeme za zajímavé,“ řekl Anders Nilsson, který vede předběžné vyšetřování. Policie dodává, že mezi třemi případy znásilnění, třebaže všechny byly spáchány na sportovních hřištích v době od půlnoci do tří hodin ráno a pachateli byli mladí muži, které dívky neznaly, neexistuje prokazatelná souvislost. DNA násilníků bylo odesláno k analýze a policie doufá, že bude mít výsledky k dispozici už během vánočních svátků.

 

Švédské úřady oznámily nejdřív občanům, aby se neznepokojovali, ale později tváří v tvář protestům veřejnosti změnily tón. „Tito pachatelé se zaměřují na ženy, které se osamoceně pohybují venku. Nevarujeme samozřejmě ženy předtím, aby chodily ven, ale doporučujeme jim, aby měly společnost, či si vzaly taxi“, řekl Nilsson.

 

Znásilňování žen celými gangy bylo ve Švédsku před rokem 1995 prakticky neznámým jevem a rapidně začalo stoupat až s přílivem islámských žadatelů o švédský azyl. V roce 2008 zveřejnila Rada pro prevenci zločinu zprávu, podle níž znásilnění dívek starších než 15 let, včetně znásilnění spáchaných několika pachateli (znásilnění gangem), vzrostlo příkře od poloviny 90 let. V roce 1995 bylo zaznamenáno 116 znásilnění gangem a v roce 2006 poskočilo toto číslo už na 553 – což představuje zvýšení o 500 % během jednoho desetiletí.

 

Co myslíte? Má tohle co dělat s imigrací?

 

Úřady uvádějí, že stoupající vlna znásilňování ve Švédsku souvisí s faktem, že 70% imigrantů do Evropy jsou muži – a to ve vojenském věku.

 

Více ZDE

 

Video:

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB