Polský ministr vnitra k Barceloně: Evropo, probuď se… Zavři dveře!

Email Tisk PDF

Polský ministr vnitra Mariusz BłaszczakS apelem zejména vůči EU přišel včera v televizi TVP Info polský ministr vnitra Mariusz Błaszczak (na snímku). Podobný vzkaz měl již před měsícem a agentury jej přenášely pod titulkem „Zavřeme uprchlíkům dveře“.

 

 

 

Systém přemisťování uprchlíků je špatný. Je to velice nebezpečné. Evropa by se měla probudit. Musíme vyvodit závěry z tragických událostí, a když nevyvodíme závěry, uslyšíme o další tragické události, která se odehrála v Barceloně,“ – řekl Mariusz Błaszczak v rozhovoru ve zprávách polské televize. K tomu dodal, že naštěstí Polsko nemá muslimské komunity - enklávy, které jsou přirozenými podmínkami pro islámské teroristy.

Podle jeho názoru „systém přesídlení uprchlíků je mechanismem, který vybídne miliony lidí, aby přišli do Evropy, a to skončí tragicky. Je zde střet civilizací. Musí to být řečeno narovinu a jde o problém celé Evropy“.

Polský ministr zdůraznil, že „neexistují účinné prostředky proti chování teroristů, kteří jsou ochotní obětovat svůj život, aby zničili život jiným. Jedinou možností je, aby Evropa zavřela dveře. Polsko si hlídá své vnější hranice a přes pokusy přinutit ji přes migranty a politický tlak, tak pohraniční stráže plní své povinnosti a zabezpečují naše hranice.“

To, že EU není schopná si poradit s teroristy, uvedl příklad ze španělské pláže, kam dorazil člun s utečenci a policie nedokázala prověřit jejich identitu.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB