CIAGATE A MY

CIA Statement WIKI foto cia„Rozbiji CIA na tisíc kusů a hodím je větru“. – John F. Kennedy, prezident USA, po fiasku CIA organizované invazi Kuby v roce 1961.

„Jedna z věcí, kterou většina pozorovatelů nechápe, je, že CIA učiní cokoli – naprosto cokoli – aby přežila“. John Kiriakou, vyšetřovatel senátního výboru pro zahraniční styky a bývalý pracovník CIA.

„Poznatek, že CIA používá techniku, umožňující vydávat vlastní nájezdy počítačových sítí za cizí, obrací obvinění Ruska, že hackovalo vedení demokratů během voleb, v žert." Kim Smitz, německo-finský internetový podnikatel CIA dokáže napodobit nájezdy cizích výzvědných služeb do počítačových sítí a zanechat jejich stopu, aby vytvořila dojem, že zaútočily.

 

 

Dřív našinec mohl koukat bezstarostně na televizi a volat přátelům v USA telefonem nebo zdarma Skypem. Ta blahá doba skončila.

CIA šíří špiclovský virus řečený „Plačící anděl“ (Weeping Angel) podle jedné epizody britského populárního televizního sci-fi seriálu Dr. Who, vyvinutý ve spolupráci s britskou MI5/BTSS, který může oživit špičkový model přijímače značky Samsung, když jej vypneme, a tajně přes skryté mikrofony naslouchat našim rozhovorům, zaznamenat je a případně natočit.

A když si člověk koupí chytrý iPhone, prohloupí. CIA může na dálku zapojit jeho mikrofon a kameru, kdykoli se některému jejímu špiclovi zachce. GPS mu zároveň prozradí, kde se nacházíte a kdy.

Téměř devět tisíc dokumentů o celosvětové špionážní a špiclovské činnosti CIA v letech 2013-2016, které Wikileaks zveřejnil minulý týden, šokuje a zneklidňuje. Protože CIA dnes má zlovolné viry, malwarms, trojské koně a backdoor, zadní dvířka, jimiž se může dostat do počítačů, Apple iPhonů a operačních systémů Android a Google. Teoreticky by CIA nyní mohla číst s vámi tento článek, neboť dokáže otevřít backdoor ke každému PC, které používá program Windows Microsoftu. Vyvinula také program, který každý rozhovor na Skypu umí přepsat a uložit k případnému použití. V Americe z toho vznikl velký skandál a ještě větší zděšení. Důvodné a oprávněné dle varování Wikileaks:

„CIA zatratila kontrolu nad většinou svých hackerských zbraní. Tato obrovská sbírka obsahující několik miliónů programových kódů…… dává svému novému vlastníkovi přístup k celému špionážnímu arzenálu CIA. Zdá se, že obíhá už delší dobu mezi bývalými vládními hackery a najímanými firmami zcela nezákonně, a někdo z toho předal část Wikileaks“.

CIAGATE je zatím největší skandál a průšvih století s nedohlednými důsledky. Pozornost sdělovacích prostředků a tím i veřejnosti se nejvíce soustřeďuje na špiclování lidí. Je morálně a mravně odpuzující. Bývalý senátor a loňský prezidentský kandidát Denis Kucinich prohlásil, že ústavou zaručené právo na soukromí, je vážně ohroženo a že „čím dál tím zřetelněji sklouzáváme (Američané) po namydleném svahu k totalitě, v níž soukromý život neexistuje“.

My, pamětníci byvších časů, zůstáváme v klidu. Tenhle film už jsme viděli. Stačí oživit staré obranné reflexy a vytvořit novou kódovou řeč. Když jsme kdysi řekli do telefonu: Ahoj, Tondo, pět šest a tě péro farméro všem, kdo nasloucháte, znamenalo to, že se sejdeme v pět hodin na jednom ze smluvených míst. Měli jsme je očíslovány a každý týden jsme čísla prohodili. Mladší generace mají nač navazovat, co vylepšovat a na ostatní musí samy přijít. To by bylo, aby nějaká česká hlava nepřišla na fígl, jak zarýglovat zadní vrátka a jiná nevymyslela clonu, kterou hodíme přes obrazovku, ať se jdou všichni špiclové klouzat!

Ne že bychom se neměli mít na pozoru. CIA má špiclovskou a špehovací filiálku v americkém konsulátě ve Frankfurtu, odkud odposlouchávala kancléřku Merklovou. Jsme rovněž na dosah jejích dlouhých uší a dalekozrakých kamer. Pozor by si měli dát především političtí kacíři a různí psavci, kteří hlásají nekatolické myšlenky. Ale, co chcete, můžeme si pomoct? Jsme přece národem Jana Husa.

V čem by nás CIAGATE mohl a vlastně měl zajímat je, do jaké míry a jakým způsobem ovlivní zahraničně politický vývoj. Je to složité spojení, ale zkusme je krátce a zjednodušeně objasnit. Do Trumpa jsme mnozí z nás investovali naději, že oproti Hillary, nezavelí k válce s Ruskem, ale naopak se s ním nějak dohodne a uzavře s ním „deal“, který nám, Evropanům, přinese úlevu a mír. Jenže právě tohle děsí neokonzervativce v demokratické straně a ve státu ve státě: máme na válku s Ruskem tak krásně zaděláno, tak přece nedovolíme Trumpovi, aby nás o ní připravil! Plán „A“ je Trumpa zkrotit a osedlat. Když ale to nepůjde po dobrém, vyženeme Donalda z Bílého domu, protože tam ho dostali Rusové. Což je plán „B“, na kterém se pracuje od první chvíle, kdy byl zvolen. Proč myslíte, že demokraté okamžitě začali křičet: Putin nás připravil o volby, podporoval Trumpa a kdoví, zda nezfixloval výsledky. Proč myslíte, že CIA prostřednictvím senátora McCaina ‚pustila‘ sdělovacím prostředkům hackované dokumenty, které mají dokázat, že Rusko loni špehovalo volební kampaň Hillary a vedlo tajnou podvratnou operaci na podporu Trumpa? Proč se tímto obviněním dnes zaobírá vyšetřovací výbor kongresu?

Na inkriminovaných dokumentech jsou ruské otisky prstů v podobně virů, které používají hackeři známí jako Fancy Bear údajně napojení na Rusko, několik různě roztroušených písmen v kyrilice a větu obsahující slova Felix Edmundovič, což je křestní jméno Děržinskéko, zakladatele Čeky, předchůdce KGB. Někteří odborníci nad tím zvedali obočí, ale jejich pochybnosti byly smeteny odkazem na známou a prokázanou ruskou nedbalost.

Do dobře naolejovaného soukolí hodil Wikileaks lopatu písku. Vyšlo najevo, že CIA vyvinula program zvaný Umbrage, Stín, který dokáže napodobit nájezdy cizích výzvědných služeb do počítačových sítí a zanechat za sebou jejich stopu, aby vznikl dojem, že zaútočily. Čili, CIA může kyberneticky napadnout jednotlivce nebo instituce a přišít útoky někomu jinému. (To je zjištění, které by mělo velmi zajímat Francouze a Němce v nastávajících volbách.)

CIA může…ale dělá to? To je otázka, o níž odborníci povedou zuřivé spory jako vedli středověcí mniši, když se hádali o tom, kolik andělů se vejde na špičku jehly. V daném případě však CIA vytvořila postupy a způsoby, které jí  nejspíše způsobí problém. Každý z nich totiž vytváří ‚otisk prstů‘ , který znalci mohou použít při zkoumání různých útoků a při pátrání, kdo je udělal. Je to něco podobného jako, když  detektivové při vyšetřování série stejných zločinů zkoumají a srovnávají postup a způsob, jakými  byly spáchány. Když  se modus operandi shoduje, není pochyby, že jde o jednoho a téhož pachatele. A jakmile se podaří vyřešit jeden případ, pak už je celkem jasné, kdo spáchal ostatní. Práci kybernetikologů  nevyhnutelně ovlivní, ztíží, zamotá a možná zvrátí politika. Máme nakročeno do nedohledna.

Mezitím vyšetřovací výbor kongresu bude ale muset vzít na vědomí, že je nemožné s jistotou a objektivně zjistit, zda dokumenty předložené CIA jsou důkazem ruského zasahování do amerických prezidentských voleb, anebo operací pod falešnou vlajkou.

Z toho lze vyvodit, že prezident Trump by mohl pokojněji spát, a že ti z našinců, kteří ho ještě nevzdali, mohou nadále chovat tetelivou naději, že…snad… ne teď… později….přece jen….udělá deal, jak sliboval.

SLEDUJME:   Někteří politici v kongresovém výboru, který vyšetřuje Trumpovo spojení s Ruskem, ohlásili, že zvažují další účast v šetření. Wikileaks hodlá vypálit další salvu osmi tisíc stránek dokumentů CIA ; má v trezoru zásobu na sedm podobných salv. Sílí volání, aby největší špionážní organizace světa vysvětlila, proč nedokáže utajit svá tajemství. Co udělá CIA?

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 17 Březen 2017 10:14 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB