Akce proti Trumpovi. Volání po generální stávceResist obrázek Server disruptj20.org burcuje a vyzývá na zítřek 20.ledna k akci proti Trumpovi.

 

 

„V pátek, 20. ledna 2017 bude Donald Trump inaugurován jako prezident Spojených států. Vyzýváme všechny lidi, kteří mají svědomí, aby se připojili k  narušení tohoto obřadu. Pokud má být Trump uveden do prezidentského úřadu, nechť se stane za zavřenými dveřmi a ukáže se pravá tvář policejního státu, kterému má velet Trump. Celému světu musí být jasně řečeno, že drtivá většina občanů Spojených států jej jako presidenta nepodporuje,“ píše se v úvodu k plánované akci na serveru disruptj20.org. Autoři dále dodávají: „Trump je znamením tyranie, chamtivosti a misogynie. Je představitelem neonacistů a bílých nacionalistů, policie a těch kdo každodenně zabíjí černé, hnědé a chudé. Představuje rasistickou policií a sadistické dozorce, FBI a NSA, kteří odposlouchávají telefony a čtou e-maily. Trump je předzvěstí ještě větší klimatické katastrofy, deportace, diskriminace a nekonečné války… Ku klux klan, Vladimir Putin, nacionalisté z Golden Dawn a islámský stát všichni jásají nad jeho vítězstvím. Necháme-li Trumpa bez povšimnutí uvést do úřadu, lze si představit, jaké dveře otevíráme do budoucnosti.“

Na závěr tohoto textu autoři vyzývají, aby lidé 20.ledna vyšli protestovat do ulic amerických měst a dokonce vyzývají ke generální stávce.

Do zahraničí autoři volají po akci před americkými zastupitelskými úřady, aby zde lidé dali najevo, že si nepřejí vznik nových hranic a neokolonialismus.

 

Níže uvádíme komentář k této akci P.C.Robertse: Kdo platí protestantům za narušení Trumpovy inaugurace?

Jestliže tento web disruptj20.org  není falsum, pak kdosi do à la Majdan protestů proti Trumpově inauguraci vložil hotové jmění. Kdo to asi byl? George Soros? Národní nadace pro demokracii? CIA?

Zpráva Global research poukazuje na nevídané sumy, nabízené protestantům, ochotným za příslušnou odměnu narušit Trumpovu inauguraci. Inzeráty (viz obr. vpravo) v 50 největších městech napříč Spojenými státy nabízejí protest12500 dolarů měsíčně „pracovníkům“ ochotným protestovat proti inauguraci zvoleného prezidenta Trumpa“. Zřejmě pro daný účel zřízená organizace  Demand Protest (Protest na vyžádání) v San Francisku nabízí „pracovníkům“vedle zmíněných 2500 dolarů navíc ještě i hodinovou mzdu ve výši 50 dolarů, pokud se tito účastní aspoň šesti akci za rok. Všem plně zaměstnaným „pracovníkům“ pak zaručuje i bezplatnou zdravotní péči, včetně ošetření chrupu a zraku.

Organizace Demand Protest popisuje sebe sama jako „největší podpůrnou organizaci ve Spojených státech, zaručující potenciálním zájemcům, že za boj proti Trumpovi dostanou zaplaceno“ V inzerátu organizace se dále uvádí: „Platíme politicky motivovaným lidem, ochotným bojovat za cíle, kterým věří. Momentálně hledáme „pracovníky“, kteří jsou ochotni přidat svůj hlas do celostátního protiinauguračního protestu.“

Za hlavní města protestů proti Trumpově inauguraci byla vybrána tato: New York, Chicago, Los Angeles, Dallas, Charlotte, Detroid a Denver.

Překlad: Lubomír Man

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 19 Leden 2017 09:04 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB