Ředitel zpravodajství Clapper znepokojen únikem informací

Clapper James DIAŘeditel Národní zpravodajské služby Jamese Clapper vydal prohlášení, ve kterém vyjadřuje „hluboké znepokojení" nad únikem dokumentace obviňující Rusko z autorství kompromitujících osobních a finančních informací proti Donaldu Trumpovi.

 

 

 

 

Citujme doslovně ze zprávy Úřadu ředitele Národní zpravodajské služby Jamese Clapppera:

„Večer jsem mluvil s nově zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem a diskutovali jsme o nových mediálních zprávách, které se týkají naší tiskové konference z minulého pátku. Vyjádřil jsem hluboké znepokojení nad únikem informací, které se objevily v tisku a oba jsme se shodli, že jsou velice devastující a škodlivé pro národní bezpečnost.

Právě tak jsme mluvili o dokumentu soukromé bezpečnostní agentury, který obíhal v posledních měsících mezi médii, členy Kongresu a Senátu, a to ještě dříve než o tom věděla Zpravodajská služba. Zdůraznil jsem, že tento materiál není produktem amerických zpravodajských služeb a nevěřím, že by mohlo dojít k úniku ze Zpravodajské služby. Služba nevydala žádné rozhodnutí o tom, že by informace měly být spolehlivé a v žádném případě jsme neopírali naše závěry o tuto zprávu. Nicméně je naší povinností zajistit, aby politici byli v co nejširším možném obraze, a to ve všech záležitostech, které by mohly nějaký způsobem ovlivnit národní bezpečnost.

Nově zvolený prezident Doland Trump znovu vyslovil uznání všem, kteří pracují ve zpravodajských službách a ujistil jsem ho, že Zpravodajské služba je připravena sloužit americkému lidu.

 

P.C.Roberts: Věříte Kremlu nebo idiotům z CIA?

Moskva ohlásila, že dokumenty, tvrdící, že Rusko vlastní kompromitující informace o Donaldu Trumpovi, jsou padělkem a totálním blufem. Rusko nikdy neshromažďovalo informace takovéhoto druhu, ať už o zvoleném prezidentovi či o jeho soupeřce Hillary Clintonové.

„Kreml nevlastní žádné kompromitující informace o Trumpovi. Tvrzení opačné neodpovídá skutečnosti a je naprostým výmyslem“, řekl ve středu novinářům mluvčí ruské vlády Dmitrij Peskov. „Je to totální bluf, absolutní výmysl a kompletní nonsens“.

Peskov zdůraznil, že Rusko nemá žádné kompromitující informace ani o Hillary Clintonové, a že ruské úřady takovýto druh informací zásadně neshromažďují. „Kreml a ruský prezident se v prvé řadě snaží vybudovat dobré vztahy s našimi zahraničními partnery – v zájmu ruského lidu a též v zájmu globálního míru, stability a bezpečnosti“ dodal Peskov. „Ale bohužel, z prstu si cucat vymyšlené historky se velmi podobá honu na čarodějnice, který už tady jednou byl.“

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 12 Leden 2017 09:25 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB