Američtí „měniči režimů“ míří na Česko

Americký Ron Paul Institute for Peace and Prosperity zveřejnil komentář o politice Spojených států vůči České republice. Text přinášíme v plném znění: 

 

 

Národní nadace pro demokracii (National Endowment for Democracy, NED) je hodně nepříjemná entita.
Takřka plně ji financuje americká vláda, ale coby nevládní organizace není zodpovědná rukám, které ji krmí (natož kapsám, z nichž žije).
Vztah je to vzájemně výhodný: vláda USA ji může pověřovat úkoly souvisejícími se změnami režimů v zámoří, zatímco sama vypadá, že má čisté ruce; NED má při prosazování své mise (změny režimu) naprostou volnost při nulovém vládním dohledu.
Jak poznamenal jeden ze zakladatelů NED Allan Einstein, „spoustu toho, co dnes děláme, ještě před pětadvaceti lety tajně dělala CIA“.
Prezident NEDu Carl Gershman dokonale zosobňuje důvod, proč je pro USA špatné, když si v zahraničněpolitické stáji udržuje nikomu se nezodpovídající entitu určenou k podvratné činnosti a destabilizaci.
Ačkoli bylo na změny režimů ve světě během dekád vynaloženo mnoho milionů od amerických daňových poplatníků, uvnitř NED nikdy k žádné změně režimu nedošlo. Gershman, bývalý trockista, je doživotním prezidentem této organizace. Svrhával zvolené vlády ve světě, ale sám nebyl do úřadu zvolen nikdy.
Má neustálý přísun peněz a vytrvale vyhlíží režim, který by změnil, a tak, jakmile na nějaký Gershmanovo oko padne, problémy jsou na dohled.
Právě proto by si Česká republika měla začít dávat pozor.
Gershman ve Washington Post totiž kvůli českému prezidentovi Miloši Zemanovi spustil alarm. V článku nazvaném „Vzdávají se Češi morální zodpovědnosti?“ varuje, že český prezident „drasticky ustupuje“ od odkazu zesnulého Václava Havla. Havel, pro americký establishment světec, byl ve své trvalé oddanosti kolektivismu a kultu „lidských práv“ v příkrém kontrastu k tehdejší nemesis, bývalému českému prezidentovi a premiérovi Václavu Klausovi, který razil osobní svobodu a postkomunistickou národní svrchovanost.
A co tak hrozného spáchal prezident Zeman, že se na něj snesl hněv Carla Gershmana? Na zářijovém summitu NATO měl tu drzost nesouhlasit s nekonzervativním švédským ministrem zahraničí Carlem Bildtem, který (bez důkazů) tvrdil, že Rusko podniklo invazi na Ukrajinu. A je natolik opovážlivý, že přiřkl vinu v USA oblíbenému protiputinovskému oligarchovi Michailu Chodorkovskému, přičemž zalitoval, že v Rusku nebylo uvězněno více zločinných oligarchů. Člověka by napadlo, že by tím měl získat body u americké vlády, která právě trestá dalšího bývalého člena sovětského bloku, Maďarsko, kvůli údajné korupci, ale když je oligarcha „prozápadní“, USA mají sklon před vládou práva zavírat oči.
To všechno bylo špatné samo o sobě, ale nejvíc Gershmana rozdráždilo, že český prezident nedávno Číně potvrdil, že Česká republika je otevřena rozšíření obchodních vztahů s Pekingem a že „lidská práva“ v Číně nebudou pro zlepšení obchodních vztahů nezbytnou podmínkou. Gershman soptí nad českou „politikou ústupků Vladimiru Putinovi a nadřazování obchodních vztahů s Čínou lidským právům“.
Ale ani to by ještě nebylo tím nejhorším. Car Gershman se rozzuřil kvůli rozhodnutí českého ministerstva zahraničí ukončit financování operací ke změnám režimů na Kubě, v Bělorusku a v Číně, a to prostřednictvím programu TRANS. Ještě do minulého měsíce byl tento program součástí sítě štědře vládou financovaných projektů typu Sorosova Transitions Online, které jdou ve stopách amerických zahraničněpolitických cílů.
Gershman napadl náměstka ministra zahraničí Petra Druláka za to, co označuje za „falešný universalismus“, jehož cílem je „vnutit je jiným společnostem naši představu ideální společnosti“. A pak se rozčílil, že Drulák odepsal Havlův kult coby partu „amerických neokonzervativců“ (typu neokonzervativce Gershamana, který se k Havlovi modlí).
Pravda bolí a Gershman je z České republiky otevřeně podrážděný. A když se Gershman naštve, začíná destabilizace a zakrátko i široce pojaté operace ke změně režimu.
Praha by si měla dávat pozor. Pokud má český prezident Miloš Zeman cit pro sebezáchovu, měl by vypovědět všechny operativce NED nebo jakýchkoli americkou vládou financovaných suborganizací, jako jsou International Republican Institute a National Democratic Institute.
Tyto organizace totiž už bez pochyb plánují podkopání české demokracie.

 

Copyright © 2014 by RonPaul Institute

Původní text

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 20 Listopad 2014 10:13 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB