Svět

Mohammed Fairouz, americký muslim: Svět si myslí, že jsme idioti

Mohammed Fairouz, americký muslim: Svět si myslí, že jsme idioti

Pátek, 20 Leden 2017 09:57 Mohammed Fairouz

Vzhledem ke klíčovým událostem poslední doby: zvolení Donalda Trumpa, projevu britské premiérky Theresy Mayové k brexitu a vyjádření ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova k západním evropským hodnotám postupně publikujeme názory některých předních západních myslitelů na současné dění. Dnes představujeme názor na inauguraci Donalda Trumpa předního amerického a světoznámého muslimského skladatele vážné hudby Mohammeda Fairouze .

Akce proti Trumpovi. Volání po generální stávce

Akce proti Trumpovi. Volání po generální stávce

Čtvrtek, 19 Leden 2017 08:56 P. C. Roberts, -ić

 Server disruptj20.org burcuje a vyzývá na zítřek 20.ledna k akci proti Trumpovi.

Paul Krugman: Pád republiky

Paul Krugman: Pád republiky

Středa, 18 Leden 2017 09:47 Paul Krugman

 

Vzhledem ke klíčovým událostem poslední doby: zvolení Donalda Trumpa, projevu britské premiérky Theresy Mayové k brexitu a vyjádření ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova k západním evropským hodnotám budeme postupně publikovat názory předních západních myslitelů na současné dění. Dnes představujeme názor na americké hodnoty od amerického ekonoma a nositele Nobelovy ceny za ekonomii Paula Krugmana.

Soros a nepolitická politika

Soros a nepolitická politika

Pondělí, 16 Leden 2017 09:02 Mirko Raduševič

Ruská vláda koncem listopadu roku 2015 oficiálně oznámila, že nevládní organizace podporované americkým miliardářem Georgie Sorosem miliardář představují hrozbu pro ruskou národní bezpečnost a veřejný pořádek.

Tereza Spencerová: Pane Obamo, ještě příběh, než odejdete...

Sobota, 14 Leden 2017 07:22 Tereza Spencerová

„Když jsem si před pár týdny pochvalovala, že mi loňský rok vrátil brexitem a Trumpem víru v demokracii, která stále ještě může porazit oligarchicko-politický systém, obávám se, že jsem v tom svém optimismu přestřelila,“ uvádí Tereza Spencerová ve svém pravidelném týdenním shrnutí.

Ředitel zpravodajství Clapper znepokojen únikem informací

Čtvrtek, 12 Leden 2017 09:23 P. C. Roberts, -ić

Ředitel Národní zpravodajské služby Jamese Clapper vydal prohlášení, ve kterém vyjadřuje „hluboké znepokojení" nad únikem dokumentace obviňující Rusko z autorství kompromitujících osobních a finančních informací proti Donaldu Trumpovi.

 

CNN: Existují ruské „důvěrné materiály“ k Trumpovi

Středa, 11 Leden 2017 11:49 P.C. Roberts/ -ić

 

Dnes se internetem a světovými agenturami rychle šíří zpráva CNN o velmi „důvěrných materiálech“ předaných jak Obamovi, tak i Trumpovi, které se týkají toho, že ruští operativci údajně disponují informacemi, kterými budoucího amerického prezidenta Trumpa osobně a finančně vydírají.

Nové uspořádání světa?

Čtvrtek, 05 Leden 2017 09:39 Mirko Raduševič

 

Pro rok 2017 se nabízí jedna, a to neodkladná otázka. Budeme svědky postupného rozpadu uspořádání světa, ke kterému došlo po druhé světové válce, kterému ekonomicky a vojensky vévodily USA?

Rozbije Trump kauzu „ruských hackerů“?

Středa, 04 Leden 2017 06:54 Justin Raimondo

„Nebyl by to špatný začátek nějakého románu Toma Clancyho o studené válce.“ Tak popsal LA Times sled událostí, které vedly k vypovězení 35 ruských diplomatů („špionů“) a nejnovějšímu střetu mezi Washingtonem a Moskvou. Má pravdu, celá tato epizoda má fiktivní auru, což je koneckonců na místě, vzhledem k tomu, že celé to studenoválečnické drama je čistou fikcí.

 

strana 1 z 141

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz