Svět

Tereza Spencerová: Hlásím se přímo ze Sýrie

Tereza Spencerová: Hlásím se přímo ze Sýrie

Čtvrtek, 08 Prosinec 2016 14:00 Tereza Spencerová

 

Lidé v Damašku jsou nadšení, že se blíží osvobození Aleppa, nicméně Sýrii čeká další fáze války, válka gerilová. To sděluje přímo z Damašku Tereza Spencerová.

Fidel Castro v kontextu místa a doby

Fidel Castro v kontextu místa a doby

Úterý, 06 Prosinec 2016 09:30 Vendula Filipová

Levicová uskupení studenoválečné Latinské Ameriky měla společný osud – podlehla tlaku Spojených států. Kuba Fidela Castra představuje výjimku. Jeho cesta byla možná jediná, která tuto výjimku - tedy udržení svobodné vůle slabého státu - umožnila. Avšak za cenu tvrdé perzekuce opozice a mezinárodní izolace.

Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?

Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?

Pondělí, 05 Prosinec 2016 11:17 Tereza Spencerová

Velkou neznámou zůstává, jak na italské referendum zareagují bruselské špičky, nebo zda budou s to alespoň poctivě popsat příčiny unijní krize. Bez definice problému a přiznání chyb řešení nalézt nelze.

 

 

Tereza Spencerová: Úplný rozpad USA, rychlejší konec EU

Tereza Spencerová: Úplný rozpad USA, rychlejší konec EU

Sobota, 03 Prosinec 2016 08:00 Tereza Spencerová

 

Neberme tak vážně výhrůžky Erdogana, na druhou stranu jsme to však my, Evropa, z koho si on vůbec nic nedělá, říká k hrozbě použití turecké migrační zbraně Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí se věnuje též přepočítávání hlasů v USA, skutečné situaci v Aleppu a Mosulu a také blížícímu se momentu, který může zasadit další silnou ránu Evropské unii. Mimo jiné o tom, kdo a jak může shazovat letáky.

Putin naznačil směřování Ruska a změny v domácí politice

Pátek, 02 Prosinec 2016 12:13 Kremlin.ru

 

„Nespravedlnost a nepravda jsou v Rusku vnímány velmi vážně. Je to znakem naší kultury. Naše společnost odmítá aroganci, hrubost a sobectví, bez ohledu na to, odkud přichází. Zato dokážeme ocenit hodnoty, jako jsou odpovědnost, morálnost, starost o veřejný zájem, ochotu naslouchat jiným a respektovat jejich názory."

Svět Ameriky a Číny

Pátek, 02 Prosinec 2016 09:19 Jeffrey Goldberg

Spojené státy, Čínu, Rusko a do určité míry i Evropu čekají zásadní strategická rozhodnutí, soudí někdejší ministr zahraničí USA Henry Kissinger. „Musejí vyřešit základní směry svých politik. V případě Číny je to otázka jejího postavení ve světě, u Ruska jsou to cíle jeho střetů a konfrontací. Evropa zase bude prostřednictvím série voleb hledat svůj smysl a účel a Amerika bude zkoušet dodat smysl současné povolební vřavě.“ 

Potvrdí italští pracující v nedělním referendu neschopnost se bránit?

Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 09:11 Mirko Raduševič

 

Je to přes dva roky, co se Matteo Renzi po vnitrostranickém převratu stal premiérem Itálie. Dal si za cíl Itálii umístit na třetí žebříček ekonomiky eurozóny.

Co se děje s Assangem?

Pondělí, 28 Listopad 2016 10:21 Mirko Raduševič

 

Týdny jako by se po Assangovi slehla zem. Došlo to tak daleko, že jej veřejnost s obavami o nejhorší žádala, ať se ozve.

Rusko a Trump. Budoucnost mezinárodních vztahů

Pátek, 25 Listopad 2016 09:44 Mirko Raduševič

S velkým napětím po zvolení Trumpa prezidentem očekává svět reakci Ruska a jaký bude další vývoj rusko-amerických vztahů. Zatím je poměrně ticho a jistě proto všichni uvítáme první úvahy o tomto, a to dokonce od Putinova poradce Sergeje Karaganova a Fjodora Lukjanova, šéfredaktora serveru Russia in Global Affairs, který vydává Foreign Policy Research Institute.

strana 1 z 139

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz