Svět

Válka měla pomoci Maastrichtu. Švejk ve Slovinsku

Válka měla pomoci Maastrichtu. Švejk ve Slovinsku

Úterý, 28 Červen 2016 08:16 Mirko Raduševič

Francouzský prezident Francois Mitterand se vydal s německým kancléřem Helmuterm Kohlem na procházku po pláži německého ostrova Borkum a jejich slova se v  srpnovém dnu roku 1992 nesla silným větrem k tlumočníkům. O čem se bavili, pak opakovali pro média. Nebylo to pochopitelně o počasí, ale o historické Maastrichské smlouvě, jak přesvědčit dvanáctku Evropského společenství k radikální změně směrem k Evropské unii.

Brexit rovná se lexit. Strašák rozpadu

Brexit rovná se lexit. Strašák rozpadu

Pátek, 24 Červen 2016 09:46 T.Spencerová,M.Radušević

Město Sunderland na severovýchodě Británie. Přístav a velká automobilka. Tamní radní a další politici se před referendem vyslovili pro setrvání v EU. Manažeři automobilky navíc přesvědčovali dělníky, aby hlasovali pro Unii. Obyvatelé Sunderlandu ale hlasovali pro Brexit (61:39, takový rozdíl nikdo nečekal). Vzepřeli se své vrchnosti.

 

Všechno málo? Brexit s německým humorem

Všechno málo? Brexit s německým humorem

Pátek, 24 Červen 2016 09:20 Milan Faltus

 

Bylo 11 slibů daných Bildzeitung v den referenda málo? Zdá se, že 11 bodů, kterými chtěl německý deník Bild udržet Brity v Evropě, nestačilo.

 

Brexit je out pro střední a jihovýchodní Evropu

Brexit je out pro střední a jihovýchodní Evropu

Čtvrtek, 23 Červen 2016 08:38 Mirko Raduševič

 

Zastánce Brexitu ministr spravedlnosti Michael Gove prohlásil, že nemá obavu z odchodu, neboť ekonomické vazby podobné EU může Británie navázat s Bosnou, Albánií a Ukrajinou.

Soros předvídá budoucnost Ruska. Jak ji vidí Rusové

Středa, 22 Červen 2016 08:37 Mirko Raduševič

Soros přijel do Londýna varovat před Brexitem. Vidí v odchodu Británie z EU možnost, že se Rusko stane supervelmocí. Mimo jiné uvedl, že vztahy Západ – Rusko by se vyvíjely jinak, kdyby MMF vyslechl jeho rady. Evropa – EU její budoucnost? Vše podle amerického finančníka záleží na osudu Ukrajiny.

Kdo řídí svět? Nová kniha Noama Chomského

Čtvrtek, 16 Červen 2016 09:23 Mirko Raduševič

 

Na serveru Bulletinu atomových vědců nyní stojí za 3 minuty půlnoc. „Hodina duchů“ symbolizuje konec světa – Doomsday – soudný den. Podle vědců k Soudnému dni nás vedou především dvě největší hrozby našeho života: nukleární zbraně a nekontrolovatelné změny klimatu.

EU a bezvízový styk: Pustá slova a ztráta důvěry

Úterý, 14 Červen 2016 10:21 Tereza Spencerová

Proevropský entuziasmus v Gruzii, na Ukrajině i jinde pohasíná, a není to žádný úspěch Ruska, nýbrž důsledek realističtějšího pohledu na politiku EU.

 

Čeká Makedonii levicová revoluce vedená Sorosem?

Pondělí, 13 Červen 2016 09:12 Mirko Raduševič

Političtí strejdové v Bruselu si říkají: „Zatracený jih“. Myslí na jižní státy společenství EU, kde starci v poklidu hrají šachy nebo karty, zatímco za rohem stojí mládež s transparenty s Che Guevarou a rudými vlajkami a křičí před vládními budovami, že chce změnu. Hrozí revolucí. To je zrcadlo dnešní Makedonie. Do toho všeho musí bruselská administrativa myslet na problémy s makedonsko-řeckou hranicí a Evropu obtěžující utečence.

Synové války: Ruští a ukrajinští váleční veteráni

Čtvrtek, 09 Červen 2016 08:26 Mirko Raduševič

Ruská novinářka Radia Echo Moskvy navštívila před třemi lety v Británii textilní továrnu na výrobu červených máků – symbolu válečných veteránů. Ptala se zdejšího ředitele, který zaměstnává rovněž válečné veterány z Afghánistánu či Iráku na jejich osudy.

strana 1 z 133

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz