Rozhovory

Tereza Spencerová: Smutné signály

Tereza Spencerová: Smutné signály

Sobota, 22 Září 2018 06:07 Tereza Spencerová

Homs (obr. vlevo) je depresivní, Damašek žije normálně, vypráví své dojmy z cesty do Sýrie Tereza Spencerová.

Martin Schulze Wessel: Pražské jaro je inspirační fundus

Martin Schulze Wessel: Pražské jaro je inspirační fundus

Pondělí, 17 Září 2018 06:10 Zuzana a Václav Soukupovi

Před padesáti lety se v Československu děly věci. A nejen v Československu. Historici i pamětníci mají nyní plné ruce práce. Vzpomínají, analyzují, komentují, vydávají články i knihy. V českém podání to někdy vypadá tak, jako by důležitost roku 1968 spočívala v srpnové invazi spojeneckých armád do republiky. Podstatnější ovšem je uvědomit si a zformulovat, proč k ní došlo. Nejdříve je přece nutné prase vykrmit, než je podříznete. V hodnocení pražského jara se naši historici neshodnou. 

Tereza Spencerová píše ze Sýrie: Očekávám válku!

Tereza Spencerová píše ze Sýrie: Očekávám válku!

Sobota, 15 Září 2018 06:13 Tereza Spencerová

 

Naše redaktorka se tento týden nachází v Sýrii a přijela poblíž ohnisku konfliktu v oblasti Idlíb. Vysvětluje, jak je to s „civilisty“ a chemickým útokem. Podle jejího názoru se v Idlíbu očekává závěrečná bitva, třebaže kumulace vojsk takovému scénáři nemusí odpovídat.

José Alberto „Pepe“ Mujica: Proč je tolik lidí nemocných na hlavu?

José Alberto „Pepe“ Mujica: Proč je tolik lidí nemocných na hlavu?

Čtvrtek, 13 Září 2018 06:04 Gonzalo Arias, Página 12

Bývalý uruguayský partyzán, posléze senátor, ministr a prezident José Alberto „Pepe“ Mujica (vlevo na fotografii) o potratech, levici, korupci a lidské přirozenosti.

Jan Keller: Nikdo mi už nemůže vytýkat, že politiku znám jenom z učebnic

Úterý, 11 Září 2018 06:17 Milan Mundier

Rozhovor o EU, o tom, kdo tahá za nitky evropské politiky, kdo se v EU chová normálně, o migraci, o desátku nadnárodním koncernům a také o propastném rozdílu mezi třídami Západu a Východu. Nakonec o lavičce v parku, které se jednou třeba bude říkat lavička Jana Kellera…

Tereza Spencerová: To ten Novičok bryndali všude kolem?

Sobota, 08 Září 2018 07:03 Tereza Spencerová

„Už se ani nenamáhají vytvářet příběhy, které by dávaly aspoň trochu smysl a byly udržitelné aspoň týden,“ říká Tereza Spencerová k nejnovějšímu kroku britských vyšetřovatelů, kteří v kauze Skripal učinili oficiální obvinění konkrétních pachatelů z Ruska.(vlevo na snímku ruští agenti)

Tereza Spencerová: Otevřou se stavidla migrace a bude zle

Sobota, 01 Září 2018 07:05 Tereza Spencerová

Pokud se boje v severozápadní Sýrii, v provincii Idlíb, vymknou kontrole, může to znamenat v krajním případě i vlnu migrace radikálních islamistů do Evropy, Tereza Spencerová a ve svém shrnutí se věnuje i rozruchu kolem incidentu v německé Saské Kamenici (Chemnitz) - viz snímek vlevo.

A.Scurati: Žijeme v tenké slupce na planetě barbarů. Situace v Itálii je srovnatelná s dobou nárůstu fašismu

Pátek, 31 Srpen 2018 07:48 Gea Vlahović, Expres

 

Itálie se v poslední době dostala do každodenních zpráv týkající se migrace. Svět se dívá zdejším politikům pod pokličku a sleduje poměrně kriticky jejich reakce vůči imigrantům. Jsou zde obavy z nasměrování italské vlády směrem k populismu a nacionalismu. Včera ji Miroslav Poche, politický tajemník na ministerstvu zahraničí v Českém rozhlase charakterizoval jako extrémní. O to více je toto vše zdůrazňováno s ohledem na fašistickou minulost Itálie.

Dr. Polreich – 1968 a po něm: Věřím mnohým, co jsou tu a tam z vyšší moci zahnáni do druhé ligy

Středa, 29 Srpen 2018 16:03 Tomáš Koloc

Dr. Polreich, v roce 1968 tajemník naší mise při OSN: na zasedání RB OSN o srpnové okupaci nás, obhájce pražského jara, překřikovali lidé z tamní ukrajinské a běloruské mise. Média nás překřikují dodnes.

strana 1 z 54

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB