Šéfredaktorkou stanice Český rozhlas Vltava se stane Jaroslava Haladová


Jaroslava Haladová. Foto: ČRo - Khalil BaalbakiNovou šéfredaktorkou stanice Český rozhlas Vltava bude od 1. února 2019 Jaroslava Haladová, která na této stanici dosud působila jako editorka redakce kulturní publicistiky. Zvítězila v interním výběrovém řízení, do kterého se přihlásili čtyři kandidáti, uvedl na svých stránkách Český rozhlas.

 „Jaroslavu Haladovou vybrala v interním výběrovém řízení hodnotící komise složená z ředitele programu, dvou zástupců stanice Vltava, dvou vedoucích zaměstnanců ČRo a vedoucí personálního oddělení a kariérní konzultantky. Generální ředitel návrh výběrové komise akceptoval,“ napsal Český rozhlas.

„Prostředí Českého rozhlasu Vltava detailně znám a jsem velmi ráda, že budu moct přispět k tomu, aby se potenciál stanice nadále rozvíjel,“ uvedla Jaroslava Haladová. 

Editorka a moderátorka Jaroslava Haladová spolupracuje s Českým rozhlasem od roku 2000, v roce 2005 nastoupila jako redaktorka na ČRo Vltava. Byla kmenovou autorkou úspěšné programové řady Čajovna, od října 2017 byla dramaturgyní a editorkou nového magazínu ArtCafé.

Spolupracovala i s dalšími stanicemi ČRo, natočila několik rozhlasových dokumentů. Za dokumentární reportáž Supermarket na kolečkách o posledních pojízdných prodejnách v Česku si odnesla hlavní cenu v kategorii Publicistika na soutěžní přehlídce REPORT 2008.

V roce 2012 absolvovala roční školu tvorby rozhlasového dokumentu EBU Master School on Radio Features, kterou zakončila featurem Život jako hra, portrétem mezinárodně úspěšného pokerového hráče Martina Staszka.

Jako autorka scénářů a režisérka se podílela i na přípravě kulturně publicistických pořadů České televize Fokus ČT24 a kult_off. Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor český jazyk a literatura – základy společenských věd.
AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB