Když se hledá prezident

 

volby ilustraceKampaň před letošními prezidentskými volbami inspirovala mnohé lidi k památným výrokům. Rozhodli jsme se nabídnout jejich malý vzorek a upozorňujeme, že jde o politiku, ne o kabaret.

 

 

 

A ano, povyšuju se nad voliče Zemana, protože jsou to naprosto nemohoucí závistivé svině, které by bylo záhodno vyhubit, protože nemají mít právo volit.

Jakub Pitron, poradce místopředsedy Senátu (na FB)

 

Zeman se neštítí žádné špinavosti. Jeho dnešní inzerce proti Drahošovi je důkazem. Zeman je lhář, když tvrdí, že nevede kampaň. Prokáže se to, až při doložení nákladů kampaně přizná, že ta špína je šířena s jeho vědomím. Obdobná lež se prokázala už v prvním kole. Skoncujme s nemravností v čele státu. Volba Drahoše je nadějí na návrat důstojnosti úřadu prezidenta. 

Jiří Dienstbier, bývalý ministr a člen ČSSD (na FB)

 

Celá naše rodina volila Drahoše, a to máme přitom vzdělání poměrně silně rozvrstveno. Ani jsme se nijak nedomluvili, ale volili jsme jednotně. Podle mého soudu tady nejde o vzdělání jako spíše o inteligenci.

John Bok, aktivista a šéf Spolku Šalamoun (pro PL)

 

Když vyhraje Miloš Zeman, pro Andreje Babiše nebo jím řízenou loutku to bude těžký soupeř. Tandem v momentě zvolení Zemana končí. Drahoš je pro Babiše mnohem výhodnější, protože přikryje jeho vládu, ať už vznikne s jakoukoliv podporou.

Mirek Topolánek, poražený prezidentský kandidát v rozhovoru pro Echo24

 

Proč někdo, komu Zeman údajně vadí, má potřebu napadením pomoci k jeho zvolení? Nechci tvrdit, že je to ruská provokace, je ale třeba se ptát a hledat odpověď.

Ondřej Kundra, redaktor týdeníku Respekt o ataku aktivistky Femen na Miloše Zemana (na FB)

 

Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země. Ten člověk z mnoha důvodů – od morálních po zdravotní – je naprosto nezpůsobilý vykonávat funkci prezidenta republiky.

Tomáš Halík, kněz a profesor (pro ČTK)

 

Fakt nemůžu uvěřit naivitě mojí FB bubliny ve vztahu k prezidentské volbě. Sleduji nevěřícně debaty o tom, jestli příbor lépe používá Fischer, Hilšer nebo Horáček, jestli si umějí zavázat full windsora na kravatě levou rukou v gypsu, aby nás mohli reprezentovat v Bruselu, přitom nám reálně hrozí, že když do druhého kola proleze s odřenýma ušima kdokoliv z nich, tak na Hradě zůstane dobytek, co chodí v trenclích a nátělníku, žere čočku hliníkovou lžící z ešusu a pak prdí na tiskovce.

Pavel Zelenka, zastupitel za Prahu 7 (na FB)

 

„Nebudu zveřejňovat svou zdravotní kartu, ale přiznám, že mám vyšší tlak odpovídající věku,“ uvedl Jiří Drahoš. A na doplňující otázku, jak vidí, když nosí brýle, přidal překvapivou odpověď. „Vidím jako rys, brýle, které mám, mají nula dioptrií.“

SeznamZprávy.cz

 

Lidi si musí uvědomit, že kdyby nebylo Zemana, kde bychom byli? Byli bychom ve stejné situaci, jako je Francie, Británie, jako jsou Italové, Španělé… protože ti, kteří by se dostali k moci a kteří se chtějí dostat k moci (i když ta moc prezidentská není nic moc), tak by to táhli někam úplně jinam. A jim samozřejmě nezáleží vůbec na tom, jestli je tu nějaká Česká republika, nebo není.

Vítězslav Jandák, bývalý ministr a poslanec za ČSSD (pro PL)

 

Víte, kdy prohlásí naši komentátoři prezidentskou debatu za nestrannou? Až moderátorka začne zkoušet kandidáty z Mendělejevovy periodické tabulky prvků...

Martin Komárek, bývalý poslanec ANO (na FB)

 

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců, občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Nela Lísková, aktuálně „představitelka rady Národní domobrany České republiky“ (na Rukojmí.cz)

 

Po týdnu se nám ta demokratická diskuse docela posunula. Od „volte slušného kandidáta“ přes „kdo nevolí Drahoše, je lůza, špína a stoka“ až k čirému „čert vem slušnost, dobře, my tady taky máme kretény, ale vy máte větší! Vy jste si začali, však my vám ukážeme!“. Super nápad, ta přímá volba, ještě chvilku a pochopíte, jak vznikají občanské války.

Tomáš Tyl, právník (na FB)

 

V zahraničí každého z nás soudí zejména podle naší hlavy státu. Dala bych proto tentokrát na mínění našich krajanů, kteří volili po celém světě Jiřího Drahoše. Funkce prezidenta je být reprezentantem země v zahraničí a morální autoritou v zemi. Drahoš má schopnost být prezidentem všech.

Alena Gajdůšková, poslankyně ČSSD (na FB)

 

Dnešní mládež volící Drahoše je tak pomýlená jako naši dědové v 1948.

Pravý prostor

 

Už je to tady zase – kdo nevolí s námi, volí proti nám. Jen bych chtěl připomenout, že až zvolíme Drahoše (a budu tomu rád), ti voliči Zemana se neanihilují, nikam nezmizí, stejně jako důvody, proč volili Zemana.

Milan Popelka, filmový architekt a scénograf (na FB)

 

V České televizi nám fandí, ale nesmějí to dávat najevo.

Eva Drahošová (podle Aktuálně.cz)

 

Je to nebezpečný akademický intrikářský úředník. Lidé z akademické půdy, tehdy z výzkumných ústavů a podobných institucí, mi říkali, jaký je Drahoš nebezpečný a zlý intrikán. Hovořili o jeho vydírání s odbornými pracemi, o jeho spolupráci s StB, a tak bych mohl pokračovat. Když jsem je vyzval, aby se s tím svěřili veřejnosti, mlčí, bojí se důsledků. Myslíte, že by si o tom lidé dovolili mluvit, kdyby to nebyla pravda? Ti lidé se živí prací v akademickém prostředí a Drahošova klika by se jim pomstila. Drahoš představuje prostě eurohujerského mafiána, schopného všeho. Je to takový demokraticky lakovaný Hitler...

Jaroslav Doubrava, senátor (pro PL)

 

Říkat o někom celé týdny, že je bezmocný senilní stařec, a potom před ním utéct jako malý kluk, to opravdu nezvládne každý. Na to musíte mít velmi speciální charakterové vlastnosti.

Petr Hampl, sociolog (na FB)

 

Nechci urazit pana profesora Drahoše, ale musím říci, že jste nepochopil sílu médií. Velká chyba. Je vidět, že absolutně nejste politik. Odmítnout debatu s Milošem na Nově? Takovej hodinovej prostor a vy paříte na mejdanech s umělci. Vy jste se zbláznil. Bolek, Marie a Petr Janda vám ty volby nevyhrajou.

Kateřina Dostálová, bývalá poslankyně za ODS (na FB)

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 26 Leden 2018 12:46 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB