Konference Demokracie versus totalita v 21. stoletíhzpd bannerHnutí za přímou demokracii pořádá otevřenou diskusní konferenci nazvanou " Demokracie versus Totalita v 21. století v Českých Budějovicích. Akce se koná 2. 2. 2013 od 14.00 v aule Jihočeské univerzity, ul. Studentská 23. Účast potvrdili organizátoři antikomunistických protestů Šimon Heller a Martin Rosocha, předseda KSČM Vojtěch Filip a mnoho dalších hostů.

Organizátoři ve svém prohlášení ke konferenci mimo jiné uvádí: „ Jsme znepokojeni rostoucím napětím ve společnosti, které se projevilo jak při krajských volbách, tak v těch prezidentských. Vidíme v tom hrozbu pro demokracii a lidská práva v naší zemi. Domníváme se, že v naší společnosti chybí seriózní diskuse o podstatě minulého režimu a vztahu současné KSČM k této minulosti a zároveň za velmi závažnou považujeme absenci veřejné i odborné diskuse o podstatě demokracie a o způsobech vedení demokratické diskuse."

Mimo výše uvedených osobností vystoupí jako další Štěpán Strnad z Vysoké školy evropských a regionálních studií v ČB, Ondřej Lánský z iniciativy ProAlt, Jan Samohýl z Teologické fakulty JU v ČB, Libor Grubhoffer, rektor Jihočeské univerzity nebo performer Milan Kohout.

Součástí konference bude samozřejmě diskuse všech zúčastněných, a nejen hostů, ale i veřejnosti. Pozváni jsou jak zástupce zainteresovaných stran, tak představitele české intelektuální obce. Nelze očekávat, že všechny otázky budou na této konferenci vyřešeny, a proto organizátoři chtějí proto je, v organizaci podobných konferencí pokračovat.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB