Domácí

Esej: Naše slovenská otázka

Esej: Naše slovenská otázka

Úterý, 30 Říjen 2018 06:06 Ludvík Vaculík

 

Národností jsem Čech z moravské látky, výchovou, občanským názorem a pracovní ctižádostí Čechoslovák.

Reakce na článek Ludvíka Vaculíka

Reakce na článek Ludvíka Vaculíka "Naše slovenská otázka"

Úterý, 30 Říjen 2018 06:00 red

Uvádíme část odpovědi na článek Ludvíka Vaculíka "Naše slovenská otázka"od slovenského spisovatele Vladimíra Mináče v Literárních novinách v roce 1990. Vaculík svoji úvahou způsobil velký rozruch, zejména mezi Slováky. Čtěte rovněž reakci překladatelky, novinářky, aktivistky česko-slovenské vzájemnosti, zakladatelky a dlouholeté redaktorky časopisu Mosty Soni Čechové (ZDE) .

Soňa Čechová: Odpověď Ludvíku Vaculíkovi - Otevřený dopis

Soňa Čechová: Odpověď Ludvíku Vaculíkovi - Otevřený dopis

Úterý, 30 Říjen 2018 05:58 Soňa Čechová

Uvádíme otevřený dopis slovenské překladatelky, novinářky, aktivistky česko-slovenské vzájemnosti, zakladatelky a dlouholeté redaktorky časopisu Mosty Soni Čechové k článku Ludvíka Vaculíka "Naše slovenská otázka".

 

 

 

 

Karel Čapek: Svatořečení 28. října

Karel Čapek: Svatořečení 28. října

Sobota, 27 Říjen 2018 06:11 Karel Čapek

 

Krize politické levice: houfy poradců a skutek utek

Čtvrtek, 18 Říjen 2018 07:24 Michael Kroh

Uplynulé komunální, a ještě ve větší míře senátní volby, potvrdily sestupnou tendenci klasické politické levice v takové míře, že někteří komentátoři rovnou mluví o jejím mizení. V takové situaci se vždy vynoří houfy rozumbradů, kteří dávají obecné knížecí rady, co by se dělat mělo, a hlavně, co by se dělat nemělo.

Proč nebyli Rusíni pozváni na oslavy 100 výročí založení Československa?

Úterý, 16 Říjen 2018 08:44 Jan Korál, A. Gegalczij

 

Naší redakci byl zaslán článek od aktivisty Jana Korála a podnikatele Alexandra Gegalczije kritizující skutečnost, že při oslavách vzniku republiky se poněkud zapomnělo na Rusíny. Článek nebyl redakčně upravován.

Poučení z ústeckého komunálního vývoje

Pondělí, 08 Říjen 2018 07:11 František Roček

Připomenul jsem si, že politolog Zdeněk Zbořil již dlouhá léta říká: komunální volby představují nejrozsáhlejší průzkum veřejného mínění. Má pravdu. Tak lze chápat i současné výsledky komunálních voleb v Česko–Moravsku.

Výsledek voleb může znamenat pád vlády

Pondělí, 08 Říjen 2018 07:06 Mirko Raduševič

 

Zdá se to někomu nereálné? Pochopitelně je to jen úvaha nad výsledkem komunálních a senátních voleb, který lze jednoznačně označit – porážka levice. Každopádně výsledek ovlivní chování hnutí Ano vůči levicovým stranám.

 

 

 

Výsledek voleb do zastupitelství ČR

Neděle, 07 Říjen 2018 11:26 red

Uvádíme výsledky voleb do zastupitelstev obcí, které se konaly 05.10. - 06.10.2018. Výsledky voleb do Senátu záměrně neuvádíme, neboť se bude konat ještě druhé kolo. Zajímavostí prvního kola senátních voleb je očekávané suverénní vítězství Jiřího Čunka za KDU-ČSL v prvním kole (51,59 %) a také vítězství Jiřího Drahoše kandidujícího za KDU+Z+STAN+TOP (52,65 %). Komentáře připravujeme a uvedeme v pondělí ráno.

strana 1 z 160

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB