Domácí

Literární bilance roku 2018 v LtN

Literární bilance roku 2018 v LtN

Čtvrtek, 03 Leden 2019 03:16 Petr Nagy

Také v uplynulém roce jsme vám na stránkách Literárních novin (a také na našem webu Literarky.cz) přinesli množství textů pojednávajících o nových českých i překladových knihách a jejich autorech či autorkách.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY V ROCE 2018

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY V ROCE 2018

Pondělí, 31 Prosinec 2018 06:14 Mirko Raduševič

Zakončující poznámka je stejná jako minulý rok: Nadešel čas inventury. Pod tímto pojmem si lze představit ledacos a od doby, kdy se zabývám internetovou žurnalistikou, chápu často novinařinu jako hru čísel. Tato hra je nakažlivou nemocí a trpí jí zejména šéfové redakcí a obchodních oddělení periodik. Choroba se přenesla i na samotné autory, kteří často mailují a ptají se, jakou měl článek čtenost.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana 2018

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana 2018

Středa, 26 Prosinec 2018 15:14 hrad.cz

 

Dobrý den, vážení a milí spoluobčané,

Pokleslé poselství z hory „SINAJ“

Pokleslé poselství z hory „SINAJ“

Pátek, 21 Prosinec 2018 07:59 Petr Sak

 

Letargie Stále komise pro BIS aneb kdo směruje BIS.

 

Čtěte recenzi knihy Petra Saka: Úvod do teorie bezpečnosti.

 

Evropský soud pro lidská práva nikdy ČR neodsoudil k provedení totální inkluze ve školství

Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 08:15 Jana Kunšteková

Ministerstvo školství připravilo návrh novely vyhlášky o vzdělávání žáků se speciálními potřebami. Stěžejní částí novely je odstranění povinné totální inkluze ve školství. V případě jejího vydání by rodiče získali zpět právo rozhodnout, jestli jejich dítě má nastoupit do vzdělávání v běžné základní škole, nebo ve speciální škole, jejíž osnovy a personální a materiální vybavení je uzpůsobeno vzdělávání dětí s poruchami učení.

Českému školství hrozí do 5 let úplný rozvrat, varuje Pedagogická komora

Pondělí, 17 Prosinec 2018 12:30 Jana Kunšteková

České firmy si stěžují, že nemají dost lidí, aby mohly vyrábět. Vypomáhají si agenturními zaměstnanci dovezenými ze zahraničí. České školy jsou na tom ještě hůř. Většina škol dnes ještě funguje díky tomu, že v nich děti učí padesátníci. Více než 49% učitelů a učitelek, které ve školství převažují, jsou ve věku 50,55 a více let. Tedy vpodstatě před důchodem. Až tato generace s výukou skončí, bude více než polovina škol na zavření. Nebude v nich mít kdo učit.

Evropský soud pro lidská práva nikdy ČR neodsoudil k provedení totální inkluze ve školství

Pondělí, 10 Prosinec 2018 08:07 Jana Kunšteková

(KOMPLETNÍ VERZE ČLÁNKU)

Vojáci mají právo vyjadřovat své názory a ostatní zase mají právo je slyšet

Sobota, 01 Prosinec 2018 10:10 Aleš Rozhnal

 

V poslední době několikrát vyjádřil svůj názor na účast českých vojáků v Afghánistánu a řešení zdejší složité situace poslanec Lubomír Zaorálek. Lze to shrnout do věty, kterou zveřejnil na svém twitterovém účtu: „Válka je zločin a svinstvo, které se nedá ničím ospravedlnit. A jestli je v Afghánistánu osm tisíc mrtvých civilistů ročně, ať mi někdo zdůvodní, že tohle je jediné řešení.“  (vlevo genárál Karel Řehka)

U nás v Kostelci...!

Sobota, 17 Listopad 2018 06:08 Pavel P. Kopecký

 

Poslední dobou se nejen v naší zemi – a v nejednom ohledu – opět zvýšeně řeší, jaká je a jaká by měla být nastupující generace. To jest generace geopolitické revoluce. Někteří pozorovatelé jsou samozřejmě nebetyční optimisté, jiní zase pochopitelně propastní škarohlídi…

strana 1 z 161

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB