Nepochopitelný experiment v Otázkách Václava Moravce


Otázky Václava Moravce. Reprotofoto Literarky.czS výjimkou skalních konzervatistů většina lidí uznává, že změna je život. Mnozí zároveň dodávají, pokud je ta obměna čehokoli funkční. To se ale těžko dát říct o podstatné změně televizní scény, v níž se odehrávají nedělní Otázky Václava Moravce.


Nevím, jestli si inovátoři uvědomili, o čem ten pořad vlastně je. Diváci v něm sledují diskusi osobností na aktuální vnitropolitická a zahraničněpolitická témata. Moderátor se alespoň o to s různým úspěchem snaží.

Diváky těchto publicistických pořadů jako v programech zábavních rozhodně proto nezajímá, co se děje za scénou, jestli jsou tam kamery čtyři nebo dvě, vidí je stejně v tomto pořadu jenom v siluetách. Stejně jsou pro něj bagatelní záběry scény shůry nebo v oválu, v nichž jsou někteří diskutující mimo něj nerozpoznatelní.

Naopak tohle vše televizního diváka ruší. Chce pozorovat aktéry pořadu, když mluví, často pro něho má větší význam, jak se tváří, jak gestikulují, než co říkají. A tak by bylo možné pokračovat. Bylo by proto škoda, kdyby kvůli této nedomyšlené změně odpadli České televizi další diváci.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB