Komentáře

Rituál souhlasu

Rituál souhlasu

Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:31 Miroslav Pavel

Opravdu nesleduji s napětím rozsudky různých soudů, bylo by to ostatně dost časově náročné. Rozhodnutí Ústavního soudu, které dalo za pravdu majiteli hotelu, jenž požadoval od ruských občanů, aby podepsali, že nesouhlasí – jak to formuloval v písemném prohlášení – s protiprávním obsazením Krymu s tím, že teprve potom je ubytuje, je ovšem opravdu pozoruhodné.

Trump pro odzbrojení?

Trump pro odzbrojení?

Pátek, 26 Duben 2019 10:51 Miroslav Pavel

Web CNN 26. dubna napsal, že jeden z vysoce postavených představitelů administrativy amerického prezidenta Trumpa uvedl, že by prezident Donald Trump rád jednal o kontrole nad jadernými zbraněmi s Ruskem, Čínou a dalšími zeměmi.

Koleje pro obchod

Koleje pro obchod

Středa, 24 Duben 2019 13:00 Miroslav Pavel

Byla to samozřejmě jen náhoda, že jsem minulý týden stál před velkým kontejnerovým nádražím ve městě Yiwu v jihovýchodní Číně. Právě tady začíná nejdelší železniční kontejnerová linka na světě – měří 13 052 kilometrů a jejím nejzazším bodem v Evropě je Madrid. Prstenec kolejí spojuje Čínu s Ruskem, Mongolskem, Afghánistánem, Iránem, Kazachstánem, Běloruskem, Polskem, Českou republikou, Německem, Francií, Velkou Británií, Španělskem a Itálií.

Milan Kundera je svatý aneb jak manipulují Manipulátoři.cz

Milan Kundera je svatý aneb jak manipulují Manipulátoři.cz

Sobota, 13 Duben 2019 16:50 Jiří T. Král

Když nemáš argument, začni moralizovat, když chceš vyhrát debatu, podváděj a přepiš svůj článek. Sledovat média je jako pouštět si najednou filmový horor a komedii.

Brexit stále dokola

Čtvrtek, 21 Březen 2019 10:13 Miroslav Pavel

Kromě 29. března letošního roku, kdy mělo dojít k odchodu Velké Británie z Evropské unie (zatím neschválenému britským parlamentem), se objevují další dvě data: britská premiérka požádala o posunutí odchodu do 30. června letošního roku. Klíčovým datem ale zřejmě budou volby do Evropského parlamentu, které se konají 23. května.

Za léta 1939–1945 se Češi rozhodně nemusí stydět

Pátek, 15 Březen 2019 08:37 Milan Mundier

Události 15. března 1939 znamenaly konec samostatného Československa a současně začátek šest let trvající nacistické okupace. Pravdu má ten, kdo období Protektorátu označuje za jedno z nejtemnějších období naší historie. Skutečnost, že započalo zhruba 20 let po vyhlášení samostatného Československa, pak můžeme označit za velmi smutný dějinný paradox.

Stojí za incidentem na severokorejské ambasádě v Madridu CIA?

Čtvrtek, 14 Březen 2019 17:25 Miroslav Pavel

Podle zpravodajství španělského listu El País vniklo 22. února tohoto roku násilím deset mužů do budovy severokorejského velvyslanectví v Madridu, spoutalo přítomné diplomaty a zaměstnance, nasadilo jim na hlavy plastikové pytle a vyslýchalo je.

Novinářští vědci vyléčí rakovinu a objeví i život ve vesmíru

Čtvrtek, 14 Březen 2019 11:15 Jiří T. Král

Na webech nepracují zrovna novináři v rozpuku sil a už vůbec ne s nějakými odbornými znalostmi. Takže se pak čtenáři nesmí divit, že píšou o neexistujících lécích na rakovinu a s jistotou nacházejí život ve vesmíru. A ti, kteří ani to nezvládnou, vytvářejí dvojsmyslné titulky či se rovnou uchylují k vulgarismům. Hlavně, že se to čte, ne?

To je ale náhodička podruhé

Pondělí, 11 Březen 2019 15:33 Miroslav Pavel

Kauza Faltýnek, Kapsch, ÚHOS a další má pochopitelně pokračování. Opozice prvoplánově naskočila na možnost poškodit ANO a Babiše v době jeho nepřítomnosti standardními operacemi.

strana 1 z 154

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB