Komentáře

Za léta 1939–1945 se Češi rozhodně nemusí stydět

Za léta 1939–1945 se Češi rozhodně nemusí stydět

Pátek, 15 Březen 2019 12:37 Milan Mundier

Události 15. března 1939 znamenaly konec samostatného Československa a současně začátek šest let trvající nacistické okupace. Pravdu má ten, kdo období Protektorátu označuje za jedno z nejtemnějších období naší historie. Skutečnost, že započalo zhruba 20 let po vyhlášení samostatného Československa, pak můžeme označit za velmi smutný dějinný paradox.

Stojí za incidentem na severokorejské ambasádě v Madridu CIA?

Stojí za incidentem na severokorejské ambasádě v Madridu CIA?

Čtvrtek, 14 Březen 2019 19:15 Miroslav Pavel

Podle zpravodajství španělského listu El País vniklo 22. února tohoto roku násilím deset mužů do budovy severokorejského velvyslanectví v Madridu, spoutalo přítomné diplomaty a zaměstnance, nasadilo jim na hlavy plastikové pytle a vyslýchalo je.

Novinářští vědci vyléčí rakovinu a objeví i život ve vesmíru

Novinářští vědci vyléčí rakovinu a objeví i život ve vesmíru

Čtvrtek, 14 Březen 2019 10:38 Jiří T. Král

Na webech nepracují zrovna novináři v rozpuku sil a už vůbec ne s nějakými odbornými znalostmi. Takže se pak čtenáři nesmí divit, že píšou o neexistujících lécích na rakovinu a s jistotou nacházejí život ve vesmíru. A ti, kteří ani to nezvládnou, vytvářejí dvojsmyslné titulky či se rovnou uchylují k vulgarismům. Hlavně, že se to čte, ne?

To je ale náhodička podruhé

To je ale náhodička podruhé

Pondělí, 11 Březen 2019 16:15 Miroslav Pavel

Kauza Faltýnek, Kapsch, ÚHOS a další má pochopitelně pokračování. Opozice prvoplánově naskočila na možnost poškodit ANO a Babiše v době jeho nepřítomnosti standardními operacemi.

To je ale náhodička!

Pátek, 08 Březen 2019 07:54 Miroslav Pavel

Ne že bych nevěřil na náhody. Už jsem jich v životě zažil mnoho. Příjemných i nepříjemných. Ale že by – jen co Andrej Babiš vystrčí nos z Česka, a navíc na velmi prestižní návštěvu Bílého domu – se náhodou přišlo na něco kompromitujícího, tomu se opravdu uvěřit zdráhám.

Konec venezuelské revoluce podle plánu?

Středa, 27 Únor 2019 07:09 Miroslav Pavel

Frankfurter Allgemeine Zeitung patří mezi nejlepší německé denní noviny a nijak se neskrývá svojí pravicovou orientací. Současně ovšem disponuje pragmatickým pohledem na okolní svět. Proto je velmi zajímavý komentář, jehož autor Andreas Ross posuzuje poměrně chladnokrevně současnou situaci ve Venezuele.

Brexit s otazníkem

Neděle, 24 Únor 2019 21:26 Miroslav Pavel

Datum 29. března se nezadržitelně blíží a zatím nic nenasvědčuje tomu, že horečná jednání britské premiérky Mayové zabrání tzv. neřízenému brexitu. Nepodařilo se především vyřešit takzvaný irský problém.

Prezident Zeman není blázen aneb Jak zpravodajské weby nepřiznávají chyby

Neděle, 17 Únor 2019 19:14 Jiří T. Král

Publikovat výroky lékařů, že Zemanovo psychické zdraví je špatné, i když ho nikdy nevyšetřovali, je – eufemisticky řečeno – nepřípadné. Ovšem označovat ho za nejdůvěryhodnějšího světového politika není o nic chytřejší.

Knihkupectví jako prodejna roztomilostí

Pátek, 15 Únor 2019 09:52 Jan Šulc

Vždycky jsem si myslel, že knihkupectví je prodejna, v níž se prodávají knihy. Místo, kde je možno se zastavit, zklidnit, knihami se probírat, listovat jimi, přečíst si z nich úryvky a nakonec zvážit, zda si některou z nich koupit, nebo nekoupit. 

strana 1 z 153

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB