Glosář

Jak se to multikulturalismu nepovedlo

Jak se to multikulturalismu nepovedlo

Neděle, 11 Listopad 2018 06:17 Markéta Šichtařová

 

Je to celkem známá poučka: Čím víc se tlačí na pilu, tím spíš se pila zakousne. Může to mít tisíc a jednu variantu v běžném životě, ale většinou to platí beze zbytku.

Nevěřte, že důchody porostou

Nevěřte, že důchody porostou

Neděle, 04 Listopad 2018 06:02 Markéta Šichtařová

 

Znáte ten večerníček o Dorotce? Papoušek jí vysvětloval, jak nebezpečné jsou sirky. Ale Dorotka si myslela, že je chytřejší než papoušek, a tak dlouho si se sirkami hrála, až začal dům hořet.

Obchod s dětmi dorazil k nám

Obchod s dětmi dorazil k nám

Sobota, 27 Říjen 2018 06:22 Markéta Šichtařová

 

Dne 17. října 2018 byla zveřejněna poměrně nenápadná zpráva. Její nadpis zněl „Týrání dětí je sofistikovanější a častější“. Normálně citlivý člověk se zarazí a dá se do čtení. Když zprávu dočte, patrně v něm zůstanou silné dojmy.

Nechte si svůj elektromobil, já jdu do diesela

Nechte si svůj elektromobil, já jdu do diesela

Neděle, 21 Říjen 2018 06:07 Markéta Šichtařová

Poslední týdny politici nevědí, co řešit dřív. Volby? Nesnadnou volbu koalice? Státní rozpočet? Brexit? Bobtnající dluh Itálie? Tak ještě že tu máme europoslance, kteří stíhají myslet na lepší zítřky a radit, co bychom měli řešit přednostně. I vymysleli, že by regulace emisí automobilů měla přitvrdit. Podobně jako si RVHP myslela, že poručí větru, dešti, europoslanci si myslí, že poručí fyzice a auta nebudou mít téměř žádné zplodiny.

A zatím u nás v českém Kocourkově…

Neděle, 14 Říjen 2018 06:02 Markéta Šichtařová

 

Taky máte v poslední době pocit, že čím větší podržtaška, tím větší funkce? Nemyslím jen u nás, myslím globálně. Kupříkladu jednoho dne bylo potřeba někam odložit vysloužilou francouzskou političku, i dala se jí funkce ředitelky Mezinárodního měnového fondu (MMF).

Návod, jak vyběhnout s Bruselem

Sobota, 06 Říjen 2018 05:55 Markéta Šichtařová

Poslední dobou slýchám tak často o někom, že je populista, že už aby se jeden úplně ztratil v tom, co to vlastně znamená.

Vyhoďte Francii z EU

Neděle, 30 Září 2018 06:09 Markéta Šichtařová

Dámy a pánové, neuvěřitelné se stalo skutečností! Já asi prvně v životě souhlasím s francouzským prezidentem Macronem! Macron totiž prohlásil, že potížisté v otázce migrace by měli být vyraženi ze Schengenského prostoru. Má recht!

Škola základ stádnosti

Neděle, 23 Září 2018 06:10 Markéta Šichtařová

Vždycky jsem měla osypky ze začátku školního roku. Poslední týden prázdnin stál za starou bačkoru. Jako dítě jsem si myslela, že až budu věku vyššího než povinného, bude to lepší a „syndromu posledního prázdninového týdne“ se zbavím.

Prožrané daně

Neděle, 16 Září 2018 06:07 Markéta Šichtařová

Ministerstvo financí opakovaně – už roky, a to bez ohledu na stranu, která mu zrovna vládne – podléhá nebezpečné iluzi. Má dojem, že jak se ekonomice dařilo letos, tak se jí taky bude dařit v roce příštím. To má ale jisté ponuré následky.

strana 1 z 23

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB